Back to search

ACET SA

ActiveVAT registered

ACET SA este o companie înființată în anul 1998, cu sediul în Municipiul Suceava, având ca activitate principală captarea, tratarea și distribuția apei. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 160.412.364 lei și un profit net de 16.750.340 lei cu 779 angajați.Summary automatically generated from public ANAF/ONRC data

CUI: 713519 · Financial health

Distincții top 102 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Ranking in 2025: Suceava #20CAEN 3600 #18

General Information

NameACET SA
CUI713519
Registration No.J1998000455331
AddressStr. MIHAI EMINESCU, 5, Municipiul Suceava, Suceava
Main CAEN code3600
Registration date28/07/1998
Fiscal authorityAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Legal formSA
Ownership formPROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Website

Is this your company? Claim your website and get the Verified badge!

Claim your company website, earn the Verified badge and appear with an official link instead of a Google search.

Claim your website

Included free when you claim

Verified badgeCookie consentANPC (SAL) badgeAI visibility check
Search on Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · updated September 29, 2026

Administrators & Legal Representatives

Source: ONRC
MERCHEA DANadministrator
ERCSE LAJOS-LORANDadministrator
RAȚĂ ANDA-VIOLETAadministrator
CHIHAI LUMINIŢA- PAULAreprezentant al persoanei juridice
MARCAN DIONISIEreprezentant al persoanei juridice

VAT

Registered for VAT

ONRC Status

Funcțiune

Status

Active taxpayer

Split VAT

Does not apply Split VAT

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

160M RON

vs 151M RON

≈ 31.8M €

Profit net (2025)

16.8M RON

vs 18.6M RON

≈ 3.32M €

Capitaluri proprii (2025)

150M RON

vs 108M RON

≈ 29.8M €

Angajați (2025)

779
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
160,412,364
≈ 31.8M €
16,750,340
≈ 3.32M €
779
2024
151,352,875
≈ 30.4M €
18,627,289
≈ 3.74M €
790
2023
133,848,187
≈ 27.1M €
14,191,500
≈ 2.87M €
799
2022
104,683,727
≈ 21.2M €
460,824
≈ 93.4K €
807
2021
90,592,377
≈ 18.4M €
4,838,703
≈ 983K €
813
2020
83,146,565
≈ 17.2M €
5,176,690
≈ 1.07M €
816
2019
77,977,357
≈ 16.4M €
4,759,250
≈ 1M €
824
2018
71,801,564
≈ 15.4M €
4,993,256
≈ 1.07M €
816
2017
63,324,581
≈ 13.9M €
5,310,396
≈ 1.16M €
802
2016
59,165,279
≈ 13.2M €
5,756,005
≈ 1.28M €
797
2015
58,816,107
≈ 13.2M €
5,889,589
≈ 1.32M €
806
2014
56,214,728
≈ 12.6M €
5,428,672
≈ 1.22M €
811
2013
54,088,020
≈ 12.2M €
2,694,858
≈ 610K €
811
2012
51,502,344
≈ 11.6M €
3,263,905
≈ 732K €
804

Source: ANAF bilanț · updated September 16, 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Financial ratios 2025

Net profit margin

10,4%

Return on equity (ROE)

11,2%

Current ratio

2,39

Asset turnover

0,21

Revenue per employee

206K RON

Full multi-year analysis, Altman Z′, trends and verdict → Financial healthPro

Istoric

VAT Periods

FromToDetails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma ACET SA după CUI?

Cauți CUI 713519. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru ACET SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru ACET SA?

Datele de facturare sunt denumirea ACET SA, CUI 713519, nr. Reg. Com. J1998000455331, sediu Municipiul Suceava, Suceava.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are ACET SA în 2025?

ACET SA (CUI 713519) a avut o marjă de profit net de 10,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).