Back to search

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

ActiveVAT registered

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL este o companie înființată în 2017 cu sediul în Municipiul Timiș. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 126.586.217 lei și un profit net de 2.513.662 lei.Summary automatically generated from public ANAF/ONRC data

CUI: 27555127 · Financial health

Ranking in 2025: Timiș #136CAEN 6210 #61

General details

NameINTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL
CUI27555127
Registration No.J2017000340359
AddressCONSILIUL EUROPEI, 2A, Municipiul Timişoara, Timiş
Main CAEN code6210
Registration date13/02/2017
Fiscal authorityAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Legal formSRL
Ownership formPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Is this your company? Claim your website and get the Verified badge!

Claim your company website, earn the Verified badge and appear with an official link instead of a Google search.

Claim your website

Included free when you claim

Verified badgeCookie consentANPC (SAL) badgeAI visibility check
Search on Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · updated November 7, 2026

Administrators and representatives

Source: ONRC

VAT

Registered for VAT

ONRC Status

Funcțiune

Status

Active taxpayer

Split VAT

Does not apply Split VAT

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

110M RON

vs 127M RON

≈ 21.9M €

Profit net (2025)

4.74M RON

vs 2.51M RON

≈ 941K €

Capitaluri proprii (2025)

98.5M RON

vs 89.6M RON

≈ 19.5M €

Angajați (2025)

223

2025

110M RON

-13%față de 2024Profit net4.74M RON
Cifră afaceri și profit net, pe ani
201232M RONProfit net: 1.87M RON
201342.2M RONProfit net: 2.93M RON
201456.7M RONProfit net: 4M RON
201569.2M RONProfit net: 4.96M RON
201699.8M RONProfit net: 7.34M RON
201758.3M RONProfit net: 3.85M RON
201884.3M RONProfit net: 3.53M RON
2019102M RONProfit net: 6.69M RON
2020103M RONProfit net: 6.56M RON
2021110M RONProfit net: 6.49M RON
2022143M RONProfit net: 8.67M RON
2023118M RONProfit net: 1.68M RON
2024127M RONProfit net: 2.51M RON
2025110M RONProfit net: 4.74M RON
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
110,312,432
≈ 21.9M €
4,739,598
≈ 941K €
223
2024
126,586,217
≈ 25.4M €
2,513,662
≈ 505K €
301
2023
117,610,840
≈ 23.8M €
1,683,561
≈ 340K €
292
2022
143,499,904
≈ 29.1M €
8,669,858
≈ 1.76M €
317
2021
109,844,740
≈ 22.3M €
6,494,626
≈ 1.32M €
269
2020
102,843,432
≈ 21.3M €
6,563,441
≈ 1.36M €
292
2019
102,310,711
≈ 21.6M €
6,690,119
≈ 1.41M €
284
2018
84,261,483
≈ 18.1M €
3,530,004
≈ 759K €
257
2017
58,315,650
≈ 12.8M €
3,853,978
≈ 844K €
242
2016
99,762,071
≈ 22.2M €
7,339,108
≈ 1.63M €
216
2015
69,167,546
≈ 15.6M €
4,955,693
≈ 1.11M €
207
2014
56,720,866
≈ 12.8M €
4,004,691
≈ 901K €
168
2013
42,241,103
≈ 9.56M €
2,934,549
≈ 664K €
101
2012
32,014,094
≈ 7.18M €
1,867,751
≈ 419K €
74

Source: ANAF bilanț · updated September 16, 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Financial ratios 2025

Net profit margin

4,3%

Return on equity (ROE)

4,8%

Current ratio

6,67

Asset turnover

0,95

Revenue per employee

495K RON

Full multi-year analysis, Altman Z′, trends and verdict → Financial healthPro

Istoric

VAT Periods

FromToDetails
2010-10-19—

Întrebări frecvente

Cum verific firma INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL după CUI?

Cauți CUI 27555127. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL?

Datele de facturare sunt denumirea INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL, CUI 27555127, nr. Reg. Com. J2017000340359, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL în 2025?

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL (CUI 27555127) a avut o marjă de profit net de 4,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).