Back to search

FARMAVITA SRL

ActiveVAT registered

FARMAVITA SRL este o companie înființată în anul 2013 cu sediul în municipiul Pitești. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 137.853.996 lei și un profit net de 3.223.432 lei cu 115 angajați.Summary automatically generated from public ANAF/ONRC data

CUI: 1863816 · Financial health

Distincții top 101 distincție · surse ONRC + bilanțuri MFP

Ranking in 2025: Argeș #73CAEN 4773 #30

General details

NameFARMAVITA SRL
CUI1863816
Registration No.J2013000021036
AddressBANAT, 2, Municipiul Piteşti, Argeş
Main CAEN code4773
Registration date11/01/2013
Fiscal authorityAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Legal formSRL
Ownership formPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Is this your company? Claim your website and get the Verified badge!

Claim your company website, earn the Verified badge and appear with an official link instead of a Google search.

Claim your website

Included free when you claim

Verified badgeCookie consentANPC (SAL) badgeAI visibility check
Search on Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · updated November 7, 2026

Administrators and representatives

Source: ONRC
NEGIMET SENAadministrator

VAT

Registered for VAT

ONRC Status

Funcțiune

Status

Active taxpayer

Split VAT

Does not apply Split VAT

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

138M RON

vs 122M RON

≈ 27.4M €

Profit net (2025)

3.22M RON

vs 2.53M RON

≈ 640K €

Capitaluri proprii (2025)

3.6M RON

vs 2.9M RON

≈ 714K €

Angajați (2025)

115

2025

138M RON

+13%față de 2024Profit net3.22M RON
Cifră afaceri și profit net, pe ani
201226.3M RONProfit net: 2.2M RON
201364.7M RONProfit net: 4.35M RON
201472.6M RONProfit net: 4.47M RON
201539.7M RONProfit net: 2.67M RON
201652.7M RONProfit net: 3.62M RON
201755.2M RONProfit net: 3.53M RON
201885.4M RONProfit net: 4.1M RON
201972.9M RONProfit net: 2.32M RON
202086.3M RONProfit net: 2.24M RON
202182.7M RONProfit net: 3.11M RON
2022104M RONProfit net: 3.41M RON
2023108M RONProfit net: 3.63M RON
2024122M RONProfit net: 2.53M RON
2025138M RONProfit net: 3.22M RON
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
137,853,996
≈ 27.4M €
3,223,432
≈ 640K €
115
2024
122,312,387
≈ 24.6M €
2,533,327
≈ 509K €
112
2023
107,958,014
≈ 21.8M €
3,629,177
≈ 734K €
104
2022
104,208,256
≈ 21.1M €
3,408,936
≈ 691K €
104
2021
82,664,861
≈ 16.8M €
3,105,289
≈ 631K €
107
2020
86,280,906
≈ 17.8M €
2,237,891
≈ 463K €
104
2019
72,947,331
≈ 15.4M €
2,324,982
≈ 490K €
92
2018
85,417,319
≈ 18.4M €
4,096,554
≈ 880K €
107
2017
55,150,154
≈ 12.1M €
3,528,632
≈ 772K €
83
2016
52,663,268
≈ 11.7M €
3,620,869
≈ 806K €
73
2015
39,741,504
≈ 8.94M €
2,674,151
≈ 602K €
51
2014
72,569,050
≈ 16.3M €
4,466,651
≈ 1M €
33
2013
64,676,602
≈ 14.6M €
4,353,159
≈ 985K €
34
2012
26,308,068
≈ 5.9M €
2,201,886
≈ 494K €
43

Source: ANAF bilanț · updated September 16, 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Financial ratios 2025

Net profit margin

2,3%

Return on equity (ROE)

89,6%

Current ratio

0,91

Asset turnover

2,59

Revenue per employee

1.2M RON

Full multi-year analysis, Altman Z′, trends and verdict → Financial healthPro

Istoric

VAT Periods

FromToDetails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma FARMAVITA SRL după CUI?

Cauți CUI 1863816. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru FARMAVITA SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru FARMAVITA SRL?

Datele de facturare sunt denumirea FARMAVITA SRL, CUI 1863816, nr. Reg. Com. J2013000021036, sediu Municipiul Piteşti, Argeş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are FARMAVITA SRL în 2025?

FARMAVITA SRL (CUI 1863816) a avut o marjă de profit net de 2,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).