Înapoi la căutare

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

ActivPlătitor TVA

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL este o companie înființată în anul 2017 cu sediul în municipiul Timișoara. În anul 2025, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 110.312.432 lei și un profit net de 4.739.598 lei cu 223 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 27555127 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Timiș #136CAEN 6210 #61

Date Generale

DenumireINTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL
CUI27555127
Nr. Reg. ComerțJ2017000340359
AdresăCONSILIUL EUROPEI, 2A, Municipiul Timişoara, Timiş
Cod CAEN principal6210
Data înregistrării13/02/2017
Organ fiscalAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

110 mil. RON

vs 127 mil. RON

≈ 21,9 mil. €

Profit net (2025)

4,74 mil. RON

vs 2,51 mil. RON

≈ 941 K €

Capitaluri proprii (2025)

98,5 mil. RON

vs 89,6 mil. RON

≈ 19,5 mil. €

Angajați (2025)

223
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
110.312.432
≈ 21,9 mil. €
4.739.598
≈ 941 K €
223
2024
126.586.217
≈ 25,4 mil. €
2.513.662
≈ 505 K €
301
2023
117.610.840
≈ 23,8 mil. €
1.683.561
≈ 340 K €
292
2022
143.499.904
≈ 29,1 mil. €
8.669.858
≈ 1,76 mil. €
317
2021
109.844.740
≈ 22,3 mil. €
6.494.626
≈ 1,32 mil. €
269
2020
102.843.432
≈ 21,3 mil. €
6.563.441
≈ 1,36 mil. €
292
2019
102.310.711
≈ 21,6 mil. €
6.690.119
≈ 1,41 mil. €
284
2018
84.261.483
≈ 18,1 mil. €
3.530.004
≈ 759 K €
257
2017
58.315.650
≈ 12,8 mil. €
3.853.978
≈ 844 K €
242
2016
99.762.071
≈ 22,2 mil. €
7.339.108
≈ 1,63 mil. €
216
2015
69.167.546
≈ 15,6 mil. €
4.955.693
≈ 1,11 mil. €
207
2014
56.720.866
≈ 12,8 mil. €
4.004.691
≈ 901 K €
168
2013
42.241.103
≈ 9,56 mil. €
2.934.549
≈ 664 K €
101
2012
32.014.094
≈ 7,18 mil. €
1.867.751
≈ 419 K €
74

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

4,3%

Randament capital propriu (ROE)

4,8%

Lichiditate curentă

6,67

Rotația activelor

0,95

Cifră de afaceri / angajat

495 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2010-10-19—

Întrebări frecvente

Cum verific firma INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL după CUI?

Cauți CUI 27555127. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL?

Datele de facturare sunt denumirea INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL, CUI 27555127, nr. Reg. Com. J2017000340359, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL în 2025?

INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL (CUI 27555127) a avut o marjă de profit net de 4,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).