Înapoi la căutare

PRAM SRL

ActivPlătitor TVA

PRAM SRL este o companie înființată în anul 1994 cu sediul în orașul Plopeni, județul Prahova. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 27.985.018 lei și un număr de 138 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 5420005 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Prahova #331CAEN 1071 #54

Date Generale

DenumirePRAM SRL
CUI5420005
Nr. Reg. ComerțJ1994000714290
AdresăStr. PRAHOVEI, 28B, Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova
Cod CAEN principal1071
Data înregistrării23/03/1994
Organ fiscalAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
POPESCU NICULAEadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

28 mil. RON

vs 26,6 mil. RON

≈ 5,55 mil. €

Profit net (2025)

430 K RON

vs 1,08 mil. RON

≈ 85,4 K €

Capitaluri proprii (2025)

15,2 mil. RON

vs 14,8 mil. RON

≈ 3,02 mil. €

Angajați (2025)

138
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
27.985.018
≈ 5,55 mil. €
430.344
≈ 85,4 K €
138
2024
26.593.382
≈ 5,35 mil. €
1.082.284
≈ 218 K €
136
2023
27.312.530
≈ 5,52 mil. €
1.397.014
≈ 282 K €
135
2022
28.254.440
≈ 5,73 mil. €
2.446.815
≈ 496 K €
129
2021
22.285.403
≈ 4,53 mil. €
1.740.148
≈ 354 K €
128
2020
19.555.718
≈ 4,04 mil. €
1.048.947
≈ 217 K €
134
2019
17.401.217
≈ 3,67 mil. €
1.034.182
≈ 218 K €
139
2018
15.508.040
≈ 3,33 mil. €
781.728
≈ 168 K €
126
2017
16.221.585
≈ 3,55 mil. €
1.127.515
≈ 247 K €
123
2016
16.510.950
≈ 3,68 mil. €
952.914
≈ 212 K €
139
2015
16.775.074
≈ 3,77 mil. €
1.026.958
≈ 231 K €
135
2014
15.268.198
≈ 3,44 mil. €
752.324
≈ 169 K €
0
2013
11.897.801
≈ 2,69 mil. €
104.174
≈ 23,6 K €
115
2012
8.160.898
≈ 1,83 mil. €
44.612
≈ 10 K €
98

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

1,5%

Randament capital propriu (ROE)

2,8%

Lichiditate curentă

1,13

Rotația activelor

1,13

Cifră de afaceri / angajat

203 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
1994-08-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma PRAM SRL după CUI?

Cauți CUI 5420005. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PRAM SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru PRAM SRL?

Datele de facturare sunt denumirea PRAM SRL, CUI 5420005, nr. Reg. Com. J1994000714290, sediu Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are PRAM SRL în 2025?

PRAM SRL (CUI 5420005) a avut o marjă de profit net de 1,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).