Înapoi la căutare

MINERVA SA

ActivPlătitor TVA

MINERVA SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în București Sectorul 3. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 8.754.252 lei și un profit net de 2.629.503 lei cu 6 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 361382 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: București #7592CAEN 6820 #428

Date Generale

DenumireMINERVA SA
CUI361382
Nr. Reg. ComerțJ1991000551409
AdresăStr. BANIEI, 23, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Cod CAEN principal6820
Data înregistrării19/02/1991
Organ fiscalDirecţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
FLORESCU NICUadministrator
POPA GHEORGHEadministrator
NECULA RADUCANadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

8,75 mil. RON

vs 8,57 mil. RON

≈ 1,74 mil. €

Profit net (2025)

2,63 mil. RON

vs 4,18 mil. RON

≈ 522 K €

Capitaluri proprii (2025)

113 mil. RON

vs 110 mil. RON

≈ 22,4 mil. €

Angajați (2025)

6
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
8.754.252
≈ 1,74 mil. €
2.629.503
≈ 522 K €
6
2024
8.573.235
≈ 1,72 mil. €
4.176.476
≈ 840 K €
7
2023
7.636.564
≈ 1,54 mil. €
3.881.572
≈ 785 K €
7
2022
7.387.822
≈ 1,5 mil. €
3.257.516
≈ 661 K €
7
2021
7.142.984
≈ 1,45 mil. €
4.198.671
≈ 853 K €
7
2020
6.722.939
≈ 1,39 mil. €
3.942.167
≈ 815 K €
8
2019
7.073.013
≈ 1,49 mil. €
3.633.361
≈ 766 K €
10
2018
6.652.087
≈ 1,43 mil. €
6.481.886
≈ 1,39 mil. €
10
2017
6.693.930
≈ 1,47 mil. €
3.312.980
≈ 725 K €
10
2016
6.428.303
≈ 1,43 mil. €
2.503.800
≈ 558 K €
6
2015
6.169.787
≈ 1,39 mil. €
3.098.798
≈ 697 K €
6
2014
5.866.578
≈ 1,32 mil. €
1.552.103
≈ 349 K €
10
2013
5.951.250
≈ 1,35 mil. €
1.063.743
≈ 241 K €
8
2012
6.660.139
≈ 1,49 mil. €
207.237
≈ 46,5 K €
7

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

30%

Randament capital propriu (ROE)

2,3%

Lichiditate curentă

1,26

Rotația activelor

0,06

Cifră de afaceri / angajat

1,46 mil. RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma MINERVA SA după CUI?

Cauți CUI 361382. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru MINERVA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru MINERVA SA?

Datele de facturare sunt denumirea MINERVA SA, CUI 361382, nr. Reg. Com. J1991000551409, sediu Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are MINERVA SA în 2025?

MINERVA SA (CUI 361382) a avut o marjă de profit net de 30% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).