Înapoi la căutare

MUNTO EXPRESS SRL

ActivPlătitor TVA

MUNTO EXPRESS SRL este o companie înființată în anul 2011 cu sediul în municipiul Bacău. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 25.235.174 lei și un profit net de 545.531 lei cu 61 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 28223622 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Bacău #174CAEN 4941 #484

Date Generale

DenumireMUNTO EXPRESS SRL
CUI28223622
Nr. Reg. ComerțJ2011000351041
AdresăStr. VIOLETELOR, 7, Municipiul Bacău, Bacău
Cod CAEN principal4941
Data înregistrării22.03.2011
Organ fiscalAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

25,2 mil. RON

vs 22,3 mil. RON

≈ 5,01 mil. €

Profit net (2025)

546 K RON

vs 484 K RON

≈ 108 K €

Capitaluri proprii (2025)

2,82 mil. RON

vs 2,38 mil. RON

≈ 560 K €

Angajați (2025)

61
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
25.235.174
≈ 5,01 mil. €
545.531
≈ 108 K €
61
2024
22.345.902
≈ 4,49 mil. €
483.534
≈ 97,2 K €
54
2023
16.521.062
≈ 3,34 mil. €
190.435
≈ 38,5 K €
55
2022
15.285.993
≈ 3,1 mil. €
518.063
≈ 105 K €
54
2021
11.472.638
≈ 2,33 mil. €
57.270
≈ 11,6 K €
52
2020
11.310.106
≈ 2,34 mil. €
410.477
≈ 84,9 K €
55
2019
9.531.650
≈ 2,01 mil. €
491.534
≈ 104 K €
46
2018
8.226.034
≈ 1,77 mil. €
212.267
≈ 45,6 K €
46
2017
5.879.562
≈ 1,29 mil. €
208.428
≈ 45,6 K €
38
2016
4.282.812
≈ 954 K €
381.160
≈ 84,9 K €
28
2015
2.994.219
≈ 674 K €
433.030
≈ 97,4 K €
18
2014
1.521.202
≈ 342 K €
182.265
≈ 41 K €
9
2013
620.274
≈ 140 K €
160.838
≈ 36,4 K €
5
2012
126.521
≈ 28,4 K €
-4.080
≈ -916 €
3

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

2,2%

Randament capital propriu (ROE)

19,3%

Lichiditate curentă

0,49

Rotația activelor

3,23

Cifră de afaceri / angajat

414 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2011-03-29—

Întrebări frecvente

Cum verific firma MUNTO EXPRESS SRL după CUI?

Cauți CUI 28223622. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru MUNTO EXPRESS SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru MUNTO EXPRESS SRL?

Datele de facturare sunt denumirea MUNTO EXPRESS SRL, CUI 28223622, nr. Reg. Com. J2011000351041, sediu Municipiul Bacău, Bacău.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are MUNTO EXPRESS SRL în 2025?

MUNTO EXPRESS SRL (CUI 28223622) a avut o marjă de profit net de 2,2% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).