Înapoi la căutare

BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL

ActivPlătitor TVA

BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL este o companie înființată în anul 2011 cu sediul în București Sectorul 1. În anul 2025, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 81.650.032 lei și un profit net de 11.244.406 lei cu 164 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 27924011 · Sănătate financiară

Distincții top 106 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: București #1403CAEN 7330 #1

Date Generale

DenumireBERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL
CUI27924011
Nr. Reg. ComerțJ2011000531401
AdresăCalea FLOREASCA, 169A, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Cod CAEN principal7330
Coduri CAEN autorizate70207330
Data înregistrării20.01.2011
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
MAREK LIPOVSKYadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

81,7 mil. RON

vs 78,4 mil. RON

≈ 16,2 mil. €

Profit net (2025)

11,2 mil. RON

vs 4,22 mil. RON

≈ 2,23 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

15,7 mil. RON

vs 8,47 mil. RON

≈ 3,12 mil. €

Angajați (2025)

164
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
81.650.032
≈ 16,2 mil. €
11.244.406
≈ 2,23 mil. €
164
2024
78.397.431
≈ 15,8 mil. €
4.222.652
≈ 849 K €
164
2023
72.643.709
≈ 14,7 mil. €
9.215.216
≈ 1,86 mil. €
157
2022
68.456.052
≈ 13,9 mil. €
4.543.480
≈ 921 K €
150
2021
66.505.642
≈ 13,5 mil. €
3.859.414
≈ 784 K €
164
2020
65.329.539
≈ 13,5 mil. €
8.801.117
≈ 1,82 mil. €
166
2019
72.092.475
≈ 15,2 mil. €
3.882.522
≈ 818 K €
185
2018
69.109.400
≈ 14,9 mil. €
3.377.856
≈ 726 K €
205
2017
62.485.229
≈ 13,7 mil. €
-7.846.809
≈ -1,72 mil. €
208
2016
60.710.135
≈ 13,5 mil. €
-2.709.515
≈ -603 K €
201
2015
61.909.793
≈ 13,9 mil. €
2.552.563
≈ 574 K €
209
2014
65.654.499
≈ 14,8 mil. €
2.913.249
≈ 655 K €
210
2013
63.222.951
≈ 14,3 mil. €
2.732.534
≈ 618 K €
192
2012
59.783.958
≈ 13,4 mil. €
4.659.641
≈ 1,05 mil. €
163

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

13,8%

Randament capital propriu (ROE)

71,6%

Lichiditate curentă

1,88

Rotația activelor

2,54

Cifră de afaceri / angajat

498 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2011-01-24—

Întrebări frecvente

Cum verific firma BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL după CUI?

Cauți CUI 27924011. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?

Datele de facturare sunt denumirea BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL, CUI 27924011, nr. Reg. Com. J2011000531401, sediu Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL în 2025?

BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL (CUI 27924011) a avut o marjă de profit net de 13,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).