Înapoi la căutare

GVS MICROFILTRAZIONE SRL

ActivPlătitor TVA

GVS MICROFILTRAZIONE SRL este o companie înființată în anul 2007 cu sediul în Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 190.696.784 lei și un profit net de 44.036.561 lei cu 502 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 22448545 · Sănătate financiară

Distincții top 104 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: Prahova #64CAEN 7120 #4

Date Generale

DenumireGVS MICROFILTRAZIONE SRL
CUI22448545
Nr. Reg. ComerțJ2007003089294
Adresă1, 3, Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova
Cod CAEN principal7120
Data înregistrării27/11/2007
Organ fiscalAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
GIANLUCA LANDOadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

165 mil. RON

vs 191 mil. RON

≈ 32,7 mil. €

Profit net (2025)

41,8 mil. RON

vs 44 mil. RON

≈ 8,29 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

85,8 mil. RON

vs 89,6 mil. RON

≈ 17 mil. €

Angajați (2025)

414
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
164.862.309
≈ 32,7 mil. €
41.786.377
≈ 8,29 mil. €
414
2024
190.696.784
≈ 38,3 mil. €
44.036.561
≈ 8,85 mil. €
502
2023
159.234.120
≈ 32,2 mil. €
32.903.770
≈ 6,65 mil. €
621
2022
141.395.574
≈ 28,7 mil. €
26.767.488
≈ 5,43 mil. €
659
2021
262.096.897
≈ 53,3 mil. €
59.619.683
≈ 12,1 mil. €
682
2020
191.151.786
≈ 39,5 mil. €
29.602.790
≈ 6,12 mil. €
610
2019
138.213.046
≈ 29,1 mil. €
3.327.417
≈ 701 K €
511
2018
119.500.093
≈ 25,7 mil. €
2.282.757
≈ 491 K €
564
2017
72.339.171
≈ 15,8 mil. €
559.243
≈ 122 K €
457
2016
14.425.265
≈ 3,21 mil. €
1.237.724
≈ 276 K €
385
2015
8.263.365
≈ 1,86 mil. €
347.499
≈ 78,2 K €
350
2014
5.534.182
≈ 1,25 mil. €
234.736
≈ 52,8 K €
262
2013
5.406.905
≈ 1,22 mil. €
368.876
≈ 83,5 K €
281
2012
4.811.200
≈ 1,08 mil. €
449.699
≈ 101 K €
270

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

25,3%

Randament capital propriu (ROE)

48,7%

Lichiditate curentă

2,64

Rotația activelor

1,33

Cifră de afaceri / angajat

398 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2007-09-26—

Întrebări frecvente

Cum verific firma GVS MICROFILTRAZIONE SRL după CUI?

Cauți CUI 22448545. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru GVS MICROFILTRAZIONE SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru GVS MICROFILTRAZIONE SRL?

Datele de facturare sunt denumirea GVS MICROFILTRAZIONE SRL, CUI 22448545, nr. Reg. Com. J2007003089294, sediu Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are GVS MICROFILTRAZIONE SRL în 2025?

GVS MICROFILTRAZIONE SRL (CUI 22448545) a avut o marjă de profit net de 25,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).