Înapoi la căutare

STRUCTURI METALICE SRL

ActivPlătitor TVA

STRUCTURI METALICE SRL este o companie înființată în anul 1992 cu sediul în municipiul Brăila. Pentru anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 1.089.012 lei și un profit net de 600.752 lei.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 2238581 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Brăila #1676CAEN 7112 #3031

Date Generale

DenumireSTRUCTURI METALICE SRL
CUI2238581
Nr. Reg. ComerțJ1992000502091
AdresăStr. PICTOR ION ANDREESCU, 38, Municipiul Brăila, Brăila
Cod CAEN principal7112
Coduri CAEN autorizate71127120
Data înregistrării09.04.1992
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
BITCA CONSTANTINadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

864K RON

vs 1.1M RON

≈ 172K €

Profit net (2025)

541K RON

vs 601K RON

≈ 107K €

Capitaluri proprii (2025)

542K RON

vs 601K RON

≈ 108K €

Angajați (2025)

1
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
864.126
≈ 172K €
541.067
≈ 107K €
1
2024
1.089.012
≈ 219K €
600.752
≈ 121K €
1
2023
903.851
≈ 183K €
565.208
≈ 114K €
1
2022
1.374.077
≈ 279K €
871.849
≈ 177K €
1
2021
650.894
≈ 132K €
451.079
≈ 92K €
1
2020
498.089
≈ 103K €
328.224
≈ 68K €
1
2019
826.821
≈ 174K €
437.649
≈ 92K €
1
2018
605.956
≈ 130K €
351.634
≈ 76K €
—
2017
470.513
≈ 103K €
246.243
≈ 54K €
—
2016
253.510
≈ 56K €
190.767
≈ 42K €
—
2015
171.481
≈ 39K €
87.693
≈ 20K €
1
2014
146.199
≈ 33K €
88.173
≈ 20K €
1
2013
184.246
≈ 42K €
122.166
≈ 28K €
1
2012
68.873
≈ 15K €
-3.675
≈ -825 €
1

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

62,6%

Randament capital propriu (ROE)

99,9%

Lichiditate curentă

4,2

Rotația activelor

1,32

Cifră de afaceri / angajat

864K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2007-02-01—
1996-02-012002-07-31Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare

Întrebări frecvente

Cum verific firma STRUCTURI METALICE SRL după CUI?

Cauți CUI 2238581. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STRUCTURI METALICE SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru STRUCTURI METALICE SRL?

Datele de facturare sunt denumirea STRUCTURI METALICE SRL, CUI 2238581, nr. Reg. Com. J1992000502091, sediu Municipiul Brăila, Brăila.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are STRUCTURI METALICE SRL în 2025?

STRUCTURI METALICE SRL (CUI 2238581) a avut o marjă de profit net de 62,6% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).