Înapoi la căutare

ROPHARMA SA

ActivPlătitor TVA

ROPHARMA SA este o companie înființată în anul 2007 cu sediul în Brașov. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 1.416.628.955 lei și un profit net de 7.708.964 lei.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 1962437 · Sănătate financiară

Distincții top 105 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: România #187Brașov #6CAEN 4773 #5

Date Generale

DenumireROPHARMA SA
CUI1962437
Nr. Reg. ComerțJ2007002886085
AdresăStr. IULIU MANIU, 55, Municipiul Braşov, Braşov
Cod CAEN principal4773
Data înregistrării25/10/2007
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
UNITED ROPHARMA SRLadministrator
MIRON FLORENTINAadministrator
MONOVIA PHARM SRLadministrator
MIRON MIHAIadministrator
NUŢ OVIDIU-IOANreprezentant al persoanei juridice
BRĂTESCU MIHAIreprezentant al persoanei juridice
ENE DĂNUŢ-MARIANreprezentant al persoanei juridice
ȘUȘNEA FLORENTINAreprezentant al persoanei juridice
MIRON MIHAIdirector general unic
MIRON MIHAI-GABRIELadministrator provizoriu

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

1,42 mld. RON

vs 1,06 mld. RON

≈ 281 mil. €

Profit net (2025)

7,71 mil. RON

vs 6,6 mil. RON

≈ 1,53 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

231 mil. RON

vs 221 mil. RON

≈ 45,9 mil. €

Angajați (2025)

1.059
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
1.416.628.955
≈ 281 mil. €
7.708.964
≈ 1,53 mil. €
1.059
2024
1.063.073.526
≈ 214 mil. €
6.598.983
≈ 1,33 mil. €
1.033
2023
605.427.517
≈ 122 mil. €
8.369.633
≈ 1,69 mil. €
724
2022
550.594.149
≈ 112 mil. €
7.079.339
≈ 1,44 mil. €
718
2021
469.374.047
≈ 95,4 mil. €
6.685.981
≈ 1,36 mil. €
711
2020
448.636.046
≈ 92,7 mil. €
6.151.036
≈ 1,27 mil. €
727
2019
500.985.725
≈ 106 mil. €
5.835.134
≈ 1,23 mil. €
747
2018
403.738.563
≈ 86,8 mil. €
7.117.235
≈ 1,53 mil. €
727
2017
340.905.161
≈ 74,6 mil. €
6.093.430
≈ 1,33 mil. €
745
2016
341.799.985
≈ 76,1 mil. €
7.290.748
≈ 1,62 mil. €
726
2015
434.083.007
≈ 97,7 mil. €
7.902.138
≈ 1,78 mil. €
829
2014
420.204.438
≈ 94,5 mil. €
8.196.404
≈ 1,84 mil. €
808
2013
413.343.859
≈ 93,5 mil. €
7.202.901
≈ 1,63 mil. €
820
2012
411.590.108
≈ 92,4 mil. €
6.988.615
≈ 1,57 mil. €
817

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

0,5%

Randament capital propriu (ROE)

3,3%

Lichiditate curentă

0,85

Rotația activelor

1,42

Cifră de afaceri / angajat

1,34 mil. RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma ROPHARMA SA după CUI?

Cauți CUI 1962437. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru ROPHARMA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru ROPHARMA SA?

Datele de facturare sunt denumirea ROPHARMA SA, CUI 1962437, nr. Reg. Com. J2007002886085, sediu Municipiul Braşov, Braşov.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are ROPHARMA SA în 2025?

ROPHARMA SA (CUI 1962437) a avut o marjă de profit net de 0,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).