Înapoi la căutare

COMVEX SA

ActivPlătitor TVA

COMVEX SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Constanța. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 277.257.551 lei și un profit net de 78.813.264 lei cu 404 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 1909360 · Sănătate financiară

Distincții top 104 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: Constanța #24CAEN 5224 #2

Date Generale

DenumireCOMVEX SA
CUI1909360
Nr. Reg. ComerțJ1991000622138
AdresăMunicipiul Constanţa, Constanţa
Cod CAEN principal5224
Data înregistrării20/02/1991
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
CHIOCARU GEORGEadministrator
PANAIT VIORELadministrator
IDU CORNELIU-BOGDANadministrator
DRĂGOI DAN IONadministrator
BÎRSAN DOINAreprezentant al persoanei juridice

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

248 mil. RON

vs 277 mil. RON

≈ 49,3 mil. €

Profit net (2025)

63,5 mil. RON

vs 78,8 mil. RON

≈ 12,6 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

449 mil. RON

vs 449 mil. RON

≈ 89,2 mil. €

Angajați (2025)

364
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
248.414.361
≈ 49,3 mil. €
63.457.675
≈ 12,6 mil. €
364
2024
277.257.551
≈ 55,7 mil. €
78.813.264
≈ 15,8 mil. €
404
2023
425.706.251
≈ 86,1 mil. €
189.722.243
≈ 38,4 mil. €
416
2022
356.917.155
≈ 72,4 mil. €
104.360.675
≈ 21,2 mil. €
385
2021
161.235.635
≈ 32,8 mil. €
32.387.501
≈ 6,58 mil. €
350
2020
89.549.921
≈ 18,5 mil. €
1.172.520
≈ 242 K €
291
2019
119.887.694
≈ 25,3 mil. €
15.293.843
≈ 3,22 mil. €
258
2018
77.288.258
≈ 16,6 mil. €
7.612.510
≈ 1,64 mil. €
235
2017
59.383.097
≈ 13 mil. €
5.208.361
≈ 1,14 mil. €
215
2016
49.613.198
≈ 11 mil. €
1.449.270
≈ 323 K €
213
2015
63.664.469
≈ 14,3 mil. €
6.869.547
≈ 1,55 mil. €
203
2014
70.453.357
≈ 15,9 mil. €
9.460.218
≈ 2,13 mil. €
210
2013
173.360.244
≈ 39,2 mil. €
7.051.789
≈ 1,6 mil. €
235
2012
109.205.606
≈ 24,5 mil. €
18.771.638
≈ 4,21 mil. €
211

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

25,5%

Randament capital propriu (ROE)

14,1%

Lichiditate curentă

0,6

Rotația activelor

0,38

Cifră de afaceri / angajat

682 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
1994-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma COMVEX SA după CUI?

Cauți CUI 1909360. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru COMVEX SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru COMVEX SA?

Datele de facturare sunt denumirea COMVEX SA, CUI 1909360, nr. Reg. Com. J1991000622138, sediu Municipiul Constanţa, Constanţa.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are COMVEX SA în 2025?

COMVEX SA (CUI 1909360) a avut o marjă de profit net de 25,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).