Înapoi la căutare

M.C. COTTA SRL

ActivPlătitor TVA

M.C. COTTA SRL este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în municipiul Timișoara. Pentru anul 2025, cifra de afaceri a fost de 178.996 lei și profitul net a fost de 37.759 lei cu un angajat.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 17997636 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Timiș #18742CAEN 7490 #1721

Date Generale

DenumireM.C. COTTA SRL
CUI17997636
Nr. Reg. ComerțJ35/3099/2005
AdresăStr. CRIZANTEMELOR, 39A, Municipiul Timişoara, Timiş
Cod CAEN principal7490
Coduri CAEN autorizate310131023109475982999524
Data înregistrării29/09/2005
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

179 K RON

vs 160 K RON

≈ 35,5 K €

Profit net (2025)

37,8 K RON

vs 746 RON

≈ 7,49 K €

Capitaluri proprii (2025)

646 RON

vs -37,1 K RON

≈ 128 €

Angajați (2025)

1
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
178.996
≈ 35,5 K €
37.759
≈ 7,49 K €
1
2024
160.438
≈ 32,3 K €
746
≈ 150 €
1
2023
192.501
≈ 38,9 K €
8.082
≈ 1,63 K €
2
2022
162.824
≈ 33 K €
43.565
≈ 8,83 K €
2
2021
137.206
≈ 27,9 K €
125.259
≈ 25,5 K €
2
2020
178.782
≈ 37 K €
114.649
≈ 23,7 K €
1
2019
179.034
≈ 37,7 K €
195.444
≈ 41,2 K €
1
2018
316.963
≈ 68,1 K €
69.946
≈ 15 K €
3
2017
217.978
≈ 47,7 K €
667
≈ 146 €
6
2016
243.773
≈ 54,3 K €
9.749
≈ 2,17 K €
8
2015
143.760
≈ 32,3 K €
-83.095
≈ -18,7 K €
8
2014
94.053
≈ 21,2 K €
-207.390
≈ -46,7 K €
10
2013
97.025
≈ 22 K €
-146.848
≈ -33,2 K €
10
2012
170.269
≈ 38,2 K €
-97.751
≈ -21,9 K €
10

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

21,1%

Randament capital propriu (ROE)

5.845%

Lichiditate curentă

1

Rotația activelor

0,85

Cifră de afaceri / angajat

179 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2011-08-01—
2005-10-042010-06-30Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare

Întrebări frecvente

Cum verific firma M.C. COTTA SRL după CUI?

Cauți CUI 17997636. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru M.C. COTTA SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru M.C. COTTA SRL?

Datele de facturare sunt denumirea M.C. COTTA SRL, CUI 17997636, nr. Reg. Com. J35/3099/2005, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are M.C. COTTA SRL în 2025?

M.C. COTTA SRL (CUI 17997636) a avut o marjă de profit net de 21,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).