TRUE COLOR SRL
TRUE COLOR SRL este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în municipiul Ploiești. Pentru anul 2025, cifra de afaceri este de 41.315 lei și profitul net este de 5077 lei.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC
CUI: 17479650 · Sănătate financiară
Poziția în top 2025: Prahova #18581CAEN 7311 #10121
Date generale
Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!
Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.
Incluse gratuit la revendicare
Administratori și reprezentanți
Sursa: ONRCTVA
Neînregistrat TVA
Status ONRC
Funcțiune
Stare
Contribuabil activ
Split TVA
Nu aplică Split TVA
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
41,3 K RON
≈ 8,2 K €
Profit net (2025)
5,08 K RON
≈ 1,01 K €
Capitaluri proprii (2025)
23,8 K RON
≈ 4,72 K €
Angajați (2025)
2025
41,3 K RON
| 2012 | 3,84 K RON | Profit net: -8,4 K RON |
|---|---|---|
| 2013 | 2,87 K RON | Profit net: -13,8 K RON |
| 2014 | 1,29 K RON | Profit net: 757 RON |
| 2015 | 111 RON | Profit net: -21 RON |
| 2016 | 5,09 K RON | Profit net: 2,93 K RON |
| 2017 | 6,3 K RON | Profit net: 5,17 K RON |
| 2018 | 4,39 K RON | Profit net: -10,2 K RON |
| 2019 | 17,5 K RON | Profit net: 5,34 K RON |
| 2020 | 9,45 K RON | Profit net: 8,73 K RON |
| 2021 | 3,7 K RON | Profit net: 3,62 K RON |
| 2022 | 11,3 K RON | Profit net: 10,1 K RON |
| 2023 | 8,89 K RON | Profit net: 1,24 K RON |
| 2024 | 25,5 K RON | Profit net: -10,1 K RON |
| 2025 | 41,3 K RON | Profit net: 5,08 K RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 41.315 ≈ 8,2 K € | 5.077 ≈ 1,01 K € | 0 |
| 2024 | 25.540 ≈ 5,13 K € | -10.140 ≈ -2,04 K € | — |
| 2023 | 8.891 ≈ 1,8 K € | 1.240 ≈ 251 € | — |
| 2022 | 11.331 ≈ 2,3 K € | 10.102 ≈ 2,05 K € | — |
| 2021 | 3.702 ≈ 752 € | 3.621 ≈ 736 € | — |
| 2020 | 9.448 ≈ 1,95 K € | 8.725 ≈ 1,8 K € | — |
| 2019 | 17.500 ≈ 3,69 K € | 5.343 ≈ 1,13 K € | — |
| 2018 | 4.386 ≈ 943 € | -10.158 ≈ -2,18 K € | — |
| 2017 | 6.297 ≈ 1,38 K € | 5.174 ≈ 1,13 K € | — |
| 2016 | 5.086 ≈ 1,13 K € | 2.925 ≈ 651 € | — |
| 2015 | 111 ≈ 25 € | -21 ≈ -4,72 € | — |
| 2014 | 1.285 ≈ 289 € | 757 ≈ 170 € | — |
| 2013 | 2.871 ≈ 650 € | -13.769 ≈ -3,12 K € | — |
| 2012 | 3.843 ≈ 862 € | -8.399 ≈ -1,88 K € | 1 |
Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Indicatori financiari 2025
Marjă profit net
12,3%
Randament capital propriu (ROE)
21,3%
Lichiditate curentă
15,26
Rotația activelor
1,62
Cifră de afaceri / angajat
—
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Firme cu administratori comuni
- INSTINCT DESIGN SRL
Administrator comun: PASCAL NOEMI-GABRIELA
- INTERSIGN COMPANY SRL
Administrator comun: PASCAL NOEMI-GABRIELA
Perioade TVA
| De la | Până la | Detalii |
|---|---|---|
| 2005-04-18 | 2016-01-22 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
Întrebări frecvente
Cum verific firma TRUE COLOR SRL după CUI?
Cauți CUI 17479650. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru TRUE COLOR SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru TRUE COLOR SRL?
Datele de facturare sunt denumirea TRUE COLOR SRL, CUI 17479650, nr. Reg. Com. J29/878/2005, sediu Municipiul Ploieşti, Prahova.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are TRUE COLOR SRL în 2025?
TRUE COLOR SRL (CUI 17479650) a avut o marjă de profit net de 12,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).