Înapoi la căutare

PHOENIX PROTECT SRL

ActivPlătitor TVA

PHOENIX PROTECT SRL este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în municipiul Deva, județul Hunedoara. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 5.202.091 lei și un profit net de 795.372 lei cu 81 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 17330968 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Hunedoara #381CAEN 8001 #134

Date Generale

DenumirePHOENIX PROTECT SRL
CUI17330968
Nr. Reg. ComerțJ2005000410208
AdresăDOROBANŢILOR, 22, Municipiul Deva, Hunedoara
Cod CAEN principal8001
Coduri CAEN autorizate4321711280108020
Data înregistrării08/03/2005
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
PETER VIORELA-ELENAadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

6,77 mil. RON

vs 5,2 mil. RON

≈ 1,34 mil. €

Profit net (2025)

1,47 mil. RON

vs 795 K RON

≈ 292 K €

Capitaluri proprii (2025)

1,49 mil. RON

vs 811 K RON

≈ 295 K €

Angajați (2025)

0
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
6.767.466
≈ 1,34 mil. €
1.471.291
≈ 292 K €
0
2024
5.202.091
≈ 1,05 mil. €
795.372
≈ 160 K €
81
2023
4.557.512
≈ 921 K €
675.660
≈ 137 K €
81
2022
4.534.343
≈ 919 K €
787.460
≈ 160 K €
98
2021
3.908.987
≈ 794 K €
649.180
≈ 132 K €
118
2020
4.709.316
≈ 974 K €
815.925
≈ 169 K €
94
2019
4.511.098
≈ 951 K €
525.241
≈ 111 K €
116
2018
4.017.002
≈ 863 K €
438.487
≈ 94,2 K €
125
2017
3.263.282
≈ 714 K €
401.957
≈ 88 K €
104
2016
3.013.540
≈ 671 K €
486.640
≈ 108 K €
137
2015
2.488.521
≈ 560 K €
425.151
≈ 95,6 K €
105
2014
2.791.497
≈ 628 K €
322.873
≈ 72,6 K €
167
2013
1.610.824
≈ 365 K €
-65.742
≈ -14,9 K €
97
2012
1.420.144
≈ 319 K €
-489.907
≈ -110 K €
87

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

21,7%

Randament capital propriu (ROE)

99%

Lichiditate curentă

1,74

Rotația activelor

2,23

Cifră de afaceri / angajat

—

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2005-03-09—

Întrebări frecvente

Cum verific firma PHOENIX PROTECT SRL după CUI?

Cauți CUI 17330968. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PHOENIX PROTECT SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru PHOENIX PROTECT SRL?

Datele de facturare sunt denumirea PHOENIX PROTECT SRL, CUI 17330968, nr. Reg. Com. J2005000410208, sediu Municipiul Deva, Hunedoara.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are PHOENIX PROTECT SRL în 2025?

PHOENIX PROTECT SRL (CUI 17330968) a avut o marjă de profit net de 21,7% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).