Înapoi la căutare

STANDARD CONT SRL

ActivPlătitor TVA

STANDARD CONT SRL este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în municipiul Buzău. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 1.808.256 lei și un profit net de 459.839 lei cu 11 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 17176312 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Buzău #1561CAEN 6920 #348

Date Generale

DenumireSTANDARD CONT SRL
CUI17176312
Nr. Reg. ComerțJ2005000138104
AdresăStr. BISTRIŢEI, Municipiul Buzău, Buzău
Cod CAEN principal6920
Data înregistrării31/01/2005
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
SIN FLORIN CRISTIANadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

1,81 mil. RON

vs 1,44 mil. RON

≈ 359 K €

Profit net (2025)

460 K RON

vs 280 K RON

≈ 91,3 K €

Capitaluri proprii (2025)

460 K RON

vs 280 K RON

≈ 91,3 K €

Angajați (2025)

11
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
1.808.256
≈ 359 K €
459.839
≈ 91,3 K €
11
2024
1.443.006
≈ 290 K €
280.198
≈ 56,3 K €
8
2023
1.241.331
≈ 251 K €
494.851
≈ 100 K €
8
2022
1.234.798
≈ 250 K €
597.211
≈ 121 K €
6
2021
898.937
≈ 183 K €
290.012
≈ 58,9 K €
6
2020
691.908
≈ 143 K €
211.954
≈ 43,8 K €
5
2019
720.974
≈ 152 K €
301.293
≈ 63,5 K €
6
2018
535.142
≈ 115 K €
155.919
≈ 33,5 K €
5
2017
488.555
≈ 107 K €
149.335
≈ 32,7 K €
5
2016
277.519
≈ 61,8 K €
126.394
≈ 28,1 K €
3
2015
204.061
≈ 45,9 K €
54.066
≈ 12,2 K €
3
2014
208.462
≈ 46,9 K €
74.338
≈ 16,7 K €
3
2013
148.204
≈ 33,5 K €
43.979
≈ 9,95 K €
3
2012
104.040
≈ 23,3 K €
5.946
≈ 1,33 K €
4

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

25,4%

Randament capital propriu (ROE)

99,9%

Lichiditate curentă

1,33

Rotația activelor

1,81

Cifră de afaceri / angajat

164 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2017-01-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma STANDARD CONT SRL după CUI?

Cauți CUI 17176312. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STANDARD CONT SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru STANDARD CONT SRL?

Datele de facturare sunt denumirea STANDARD CONT SRL, CUI 17176312, nr. Reg. Com. J2005000138104, sediu Municipiul Buzău, Buzău.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are STANDARD CONT SRL în 2025?

STANDARD CONT SRL (CUI 17176312) a avut o marjă de profit net de 25,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).