RENT ASSETS SRL
RENT ASSETS SRL este o companie înființată în anul 2004 cu sediul în București Sectorul 1. În anul 2024, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 1.052.258 lei și un profit net de 708.796 lei cu 2 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC
CUI: 17072664 · Sănătate financiară
Poziția în top 2025: București #31874CAEN 6820 #2776
Date generale
Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!
Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.
Incluse gratuit la revendicare
Administratori și reprezentanți
Sursa: ONRCTVA
Înregistrat în scopuri de TVA
Status ONRC
Funcțiune
Stare
Contribuabil activ
Split TVA
Nu aplică Split TVA
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
968 K RON
≈ 192 K €
Profit net (2025)
574 K RON
≈ 114 K €
Capitaluri proprii (2025)
1,66 mil. RON
≈ 330 K €
Angajați (2025)
2025
968 K RON
| 2012 | 965 K RON | Profit net: 37,5 K RON |
|---|---|---|
| 2013 | 975 K RON | Profit net: 90,1 K RON |
| 2014 | 1,03 mil. RON | Profit net: 413 K RON |
| 2015 | 949 K RON | Profit net: 293 K RON |
| 2016 | 992 K RON | Profit net: 472 K RON |
| 2017 | 1,02 mil. RON | Profit net: 452 K RON |
| 2018 | 1,05 mil. RON | Profit net: 201 K RON |
| 2019 | 1,1 mil. RON | Profit net: 547 K RON |
| 2020 | 651 K RON | Profit net: 104 K RON |
| 2021 | 680 K RON | Profit net: 129 K RON |
| 2022 | 707 K RON | Profit net: 188 K RON |
| 2023 | 721 K RON | Profit net: 259 K RON |
| 2024 | 1,05 mil. RON | Profit net: 709 K RON |
| 2025 | 968 K RON | Profit net: 574 K RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 968.248 ≈ 192 K € | 574.212 ≈ 114 K € | 2 |
| 2024 | 1.052.258 ≈ 212 K € | 708.796 ≈ 142 K € | 2 |
| 2023 | 720.831 ≈ 146 K € | 259.409 ≈ 52,4 K € | 1 |
| 2022 | 706.958 ≈ 143 K € | 187.848 ≈ 38,1 K € | 2 |
| 2021 | 679.503 ≈ 138 K € | 129.410 ≈ 26,3 K € | 2 |
| 2020 | 651.284 ≈ 135 K € | 103.986 ≈ 21,5 K € | 2 |
| 2019 | 1.099.394 ≈ 232 K € | 547.119 ≈ 115 K € | 2 |
| 2018 | 1.052.222 ≈ 226 K € | 201.218 ≈ 43,2 K € | 2 |
| 2017 | 1.016.617 ≈ 223 K € | 452.201 ≈ 99 K € | 2 |
| 2016 | 991.838 ≈ 221 K € | 471.591 ≈ 105 K € | 1 |
| 2015 | 948.595 ≈ 213 K € | 293.312 ≈ 66 K € | 1 |
| 2014 | 1.030.116 ≈ 232 K € | 412.738 ≈ 92,9 K € | 3 |
| 2013 | 974.532 ≈ 221 K € | 90.129 ≈ 20,4 K € | 3 |
| 2012 | 964.503 ≈ 216 K € | 37.475 ≈ 8,41 K € | — |
Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Indicatori financiari 2025
Marjă profit net
59,3%
Randament capital propriu (ROE)
34,5%
Lichiditate curentă
0
Rotația activelor
0,26
Cifră de afaceri / angajat
484 K RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
La aceeași adresă
Firme cu administratori comuni
- CAŞIN RESIDENCE SRL
Administrator comun: GRIGOROV MARIAN
- RETAIL PARK VEST PLOIESTI S.R.L.
Administrator comun: GRIGOROV MARIAN
- MCA ASSET MANAGEMENT SRL
Administrator comun: GRIGOROV MARIAN
Perioade TVA
| De la | Până la | Detalii |
|---|---|---|
| 2008-02-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma RENT ASSETS SRL după CUI?
Cauți CUI 17072664. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru RENT ASSETS SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru RENT ASSETS SRL?
Datele de facturare sunt denumirea RENT ASSETS SRL, CUI 17072664, nr. Reg. Com. J2004021774405, sediu Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are RENT ASSETS SRL în 2025?
RENT ASSETS SRL (CUI 17072664) a avut o marjă de profit net de 59,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).