Înapoi la căutare

DANLIN XXL SRL

ActivPlătitor TVA

DANLIN XXL SRL este o companie înființată în anul 2004 cu sediul în sat Horia, comuna Horia, județul Neamț. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 562.782.368 lei și un profit net de 154.330.259 lei cu 484 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 16360111 · Sănătate financiară

Distincții top 107 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

+ 1 alte distincții în alți ani sau pe alte categorii.

Poziția în top 2025: România #757Neamț #5CAEN 4211 #9

Date Generale

DenumireDANLIN XXL SRL
CUI16360111
Nr. Reg. ComerțJ2004000601276
AdresăSat Horia, Comuna Horia, Neamţ
Cod CAEN principal4211
Data înregistrării23/04/2004
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
AMURĂRIŢEI DANadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

390.9M RON

vs 562.8M RON

≈ 77.6M €

Profit net (2025)

98.2M RON

vs 154.3M RON

≈ 19.5M €

Capitaluri proprii (2025)

566.9M RON

vs 481.7M RON

≈ 112.5M €

Angajați (2025)

445
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
390.941.667
≈ 77.6M €
98.225.898
≈ 19.5M €
445
2024
562.782.368
≈ 113.1M €
154.330.259
≈ 31.0M €
484
2023
392.838.306
≈ 79.4M €
107.374.471
≈ 21.7M €
389
2022
331.458.583
≈ 67.2M €
68.673.611
≈ 13.9M €
323
2021
219.976.933
≈ 44.7M €
45.229.127
≈ 9.2M €
303
2020
265.568.032
≈ 54.9M €
73.224.478
≈ 15.1M €
275
2019
214.767.372
≈ 45.3M €
57.077.806
≈ 12.0M €
212
2018
112.848.638
≈ 24.3M €
27.189.137
≈ 5.8M €
142
2017
88.866.112
≈ 19.5M €
17.051.737
≈ 3.7M €
140
2016
91.063.503
≈ 20.3M €
24.263.019
≈ 5.4M €
136
2015
69.925.369
≈ 15.7M €
28.194.843
≈ 6.3M €
92
2014
46.896.691
≈ 10.6M €
9.787.935
≈ 2.2M €
95
2013
27.858.496
≈ 6.3M €
3.694.361
≈ 836K €
69
2012
23.048.977
≈ 5.2M €
1.375.629
≈ 309K €
59

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

25,1%

Randament capital propriu (ROE)

17,3%

Lichiditate curentă

3,85

Rotația activelor

0,5

Cifră de afaceri / angajat

879K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2004-04-26—

Întrebări frecvente

Cum verific firma DANLIN XXL SRL după CUI?

Cauți CUI 16360111. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru DANLIN XXL SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru DANLIN XXL SRL?

Datele de facturare sunt denumirea DANLIN XXL SRL, CUI 16360111, nr. Reg. Com. J2004000601276, sediu Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are DANLIN XXL SRL în 2025?

DANLIN XXL SRL (CUI 16360111) a avut o marjă de profit net de 25,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).