Înapoi la căutare

PNEU - SERVICE SA

ActivPlătitor TVA

PNEU - SERVICE SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Galați. În anul 2025 cifra de afaceri a fost de 359.130 lei și profitul net a fost de 47.512 lei.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 1626623 · Sănătate financiară

Distincții top 101 distincție · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: Galați #5019CAEN 2211 #16

Date Generale

DenumirePNEU - SERVICE SA
CUI1626623
Nr. Reg. ComerțJ1991001272174
AdresăStr. GAROFITEI, 2, Municipiul Galaţi, Galaţi
Cod CAEN principal2211
Data înregistrării11/09/1991
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă juridicăSA
Formă de proprietateALTE FORME DE PROPRIETATE
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
AMICOSOTTIS SAadministrator
FILIP SANDAreprezentant al persoanei juridice
PROCOPENCO ALAreprezentant administrator persoana juridica

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

359 K RON

vs 285 K RON

≈ 71,3 K €

Profit net (2025)

47,5 K RON

vs -79,6 K RON

≈ 9,43 K €

Capitaluri proprii (2025)

1,37 mil. RON

vs 1,33 mil. RON

≈ 272 K €

Angajați (2025)

1
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
359.130
≈ 71,3 K €
47.512
≈ 9,43 K €
1
2024
285.401
≈ 57,4 K €
-79.551
≈ -16 K €
3
2023
283.612
≈ 57,3 K €
104.875
≈ 21,2 K €
4
2022
281.114
≈ 57 K €
51.190
≈ 10,4 K €
4
2021
265.961
≈ 54,1 K €
3.840
≈ 780 €
4
2020
227.618
≈ 47,1 K €
34.853
≈ 7,21 K €
3
2019
170.458
≈ 35,9 K €
2.491
≈ 525 €
4
2018
166.855
≈ 35,9 K €
7.634
≈ 1,64 K €
4
2017
69.757
≈ 15,3 K €
-62.415
≈ -13,7 K €
4
2016
86.576
≈ 19,3 K €
-233.594
≈ -52 K €
—
2015
55.125
≈ 12,4 K €
-58.552
≈ -13,2 K €
4
2014
71.252
≈ 16 K €
-32.995
≈ -7,42 K €
4
2013
78.926
≈ 17,9 K €
-29.571
≈ -6,69 K €
4
2012
97.220
≈ 21,8 K €
-14.606
≈ -3,28 K €
4

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

13,2%

Randament capital propriu (ROE)

3,5%

Lichiditate curentă

10,11

Rotația activelor

0,24

Cifră de afaceri / angajat

359 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2024-01-09—
1993-07-012022-02-28Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare

Întrebări frecvente

Cum verific firma PNEU - SERVICE SA după CUI?

Cauți CUI 1626623. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PNEU - SERVICE SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru PNEU - SERVICE SA?

Datele de facturare sunt denumirea PNEU - SERVICE SA, CUI 1626623, nr. Reg. Com. J1991001272174, sediu Municipiul Galaţi, Galaţi.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are PNEU - SERVICE SA în 2025?

PNEU - SERVICE SA (CUI 1626623) a avut o marjă de profit net de 13,2% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).