Înapoi la căutare

CROSTA SRL

ActivPlătitor TVA

CROSTA SRL este o firmă înființată în anul 2003 cu sediul în satul Săbăoani, județul Neamț. În anul 2024, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 31.315.275 lei și un profit net de 695.590 lei cu 179 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 15793982 · Sănătate financiară

Poziția în top 2025: Neamț #104CAEN 1071 #49

Date Generale

DenumireCROSTA SRL
CUI15793982
Nr. Reg. ComerțJ2003001369277
AdresăPROGRESULUI, 34, Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ
Cod CAEN principal1071
Data înregistrării06/10/2003
Organ fiscalAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Neamţ
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
MÂRŢ EMILIAadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

31 mil. RON

vs 31,3 mil. RON

≈ 6,15 mil. €

Profit net (2025)

786 K RON

vs 696 K RON

≈ 156 K €

Capitaluri proprii (2025)

6,39 mil. RON

vs 6,8 mil. RON

≈ 1,27 mil. €

Angajați (2025)

174
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
30.970.813
≈ 6,15 mil. €
785.792
≈ 156 K €
174
2024
31.315.275
≈ 6,3 mil. €
695.590
≈ 140 K €
179
2023
30.987.779
≈ 6,26 mil. €
266.515
≈ 53,9 K €
180
2022
25.493.350
≈ 5,17 mil. €
940.964
≈ 191 K €
155
2021
19.005.111
≈ 3,86 mil. €
134.376
≈ 27,3 K €
123
2020
13.761.377
≈ 2,84 mil. €
109.204
≈ 22,6 K €
131
2019
16.951.605
≈ 3,57 mil. €
909.144
≈ 192 K €
155
2018
13.820.851
≈ 2,97 mil. €
193.369
≈ 41,6 K €
146
2017
12.090.854
≈ 2,65 mil. €
683.906
≈ 150 K €
131
2016
9.652.869
≈ 2,15 mil. €
711.163
≈ 158 K €
121
2015
10.560.547
≈ 2,38 mil. €
1.124.903
≈ 253 K €
120
2014
8.481.062
≈ 1,91 mil. €
1.152.223
≈ 259 K €
106
2013
6.447.890
≈ 1,46 mil. €
873.275
≈ 198 K €
80
2012
4.721.048
≈ 1,06 mil. €
197.357
≈ 44,3 K €
79

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

2,5%

Randament capital propriu (ROE)

12,3%

Lichiditate curentă

0,49

Rotația activelor

1,38

Cifră de afaceri / angajat

178 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2006-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma CROSTA SRL după CUI?

Cauți CUI 15793982. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru CROSTA SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru CROSTA SRL?

Datele de facturare sunt denumirea CROSTA SRL, CUI 15793982, nr. Reg. Com. J2003001369277, sediu Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are CROSTA SRL în 2025?

CROSTA SRL (CUI 15793982) a avut o marjă de profit net de 2,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).