Înapoi la căutare

TERAPIA SA

ActivPlătitor TVA

TERAPIA SA este o firmă înființată în anul 2004 cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 1.507.565.878 lei și un profit net de 409.347.430 lei.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 15357398 · Sănătate financiară

Distincții top 106 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: România #168Cluj #7CAEN 2120 #1

Date Generale

DenumireTERAPIA SA
CUI15357398
Nr. Reg. ComerțJ2004002038126
AdresăStr. FABRICII, 124, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Cod CAEN principal2120
Data înregistrării28/05/2004
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
SAVLA PRASHANTadministrator
APOSTOL DAN GABRIELreprezentant al persoanei juridice

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

1,51 mld. RON

vs 1,36 mld. RON

≈ 299 mil. €

Profit net (2025)

409 mil. RON

vs 338 mil. RON

≈ 81,2 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

1,33 mld. RON

vs 1,17 mld. RON

≈ 264 mil. €

Angajați (2025)

868
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
1.507.565.878
≈ 299 mil. €
409.347.430
≈ 81,2 mil. €
868
2024
1.360.928.769
≈ 274 mil. €
338.029.444
≈ 68 mil. €
891
2023
1.259.068.005
≈ 255 mil. €
299.400.992
≈ 60,5 mil. €
845
2022
1.044.674.907
≈ 212 mil. €
250.089.397
≈ 50,7 mil. €
810
2021
845.123.080
≈ 172 mil. €
154.759.537
≈ 31,5 mil. €
816
2020
791.079.717
≈ 164 mil. €
191.859.097
≈ 39,7 mil. €
849
2019
736.265.865
≈ 155 mil. €
149.146.548
≈ 31,4 mil. €
851
2018
730.164.053
≈ 157 mil. €
146.156.524
≈ 31,4 mil. €
842
2017
671.028.265
≈ 147 mil. €
131.904.676
≈ 28,9 mil. €
867
2016
567.979.693
≈ 126 mil. €
142.976.017
≈ 31,8 mil. €
861
2015
538.846.798
≈ 121 mil. €
98.446.157
≈ 22,1 mil. €
863
2014
521.047.272
≈ 117 mil. €
86.105.757
≈ 19,4 mil. €
859
2013
500.629.696
≈ 113 mil. €
109.059.553
≈ 24,7 mil. €
801
2012
471.499.015
≈ 106 mil. €
96.879.207
≈ 21,7 mil. €
783

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

27,2%

Randament capital propriu (ROE)

30,8%

Lichiditate curentă

1,68

Rotația activelor

0,74

Cifră de afaceri / angajat

1,74 mil. RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2003-05-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma TERAPIA SA după CUI?

Cauți CUI 15357398. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru TERAPIA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru TERAPIA SA?

Datele de facturare sunt denumirea TERAPIA SA, CUI 15357398, nr. Reg. Com. J2004002038126, sediu Municipiul Cluj-Napoca, Cluj.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are TERAPIA SA în 2025?

TERAPIA SA (CUI 15357398) a avut o marjă de profit net de 27,2% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).