Înapoi la căutare

BANEASA DEVELOPMENTS SRL

ActivPlătitor TVA

BANEASA DEVELOPMENTS SRL este o companie înființată în anul 2002 cu sediul în București Sectorul 1. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 308.050.721 lei și un profit net de 187.300.707 lei cu 84 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 15108621 · Sănătate financiară

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: România #937București #416CAEN 6820 #3

Date Generale

DenumireBANEASA DEVELOPMENTS SRL
CUI15108621
Nr. Reg. ComerțJ2002013637402
AdresăŞos. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, 42 D, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Cod CAEN principal6820
Data înregistrării20/12/2002
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
HOANCĂ LUCIANadministrator
KHAN FARRUKH ZAFARreprezentant al persoanei juridice

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

308 mil. RON

vs 299 mil. RON

≈ 61,1 mil. €

Profit net (2025)

187 mil. RON

vs 187 mil. RON

≈ 37,2 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

2,82 mld. RON

vs 318 mil. RON

≈ 560 mil. €

Angajați (2025)

84
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
308.050.721
≈ 61,1 mil. €
187.300.707
≈ 37,2 mil. €
84
2024
298.783.772
≈ 60,1 mil. €
187.429.866
≈ 37,7 mil. €
84
2023
278.234.011
≈ 56,2 mil. €
170.715.180
≈ 34,5 mil. €
83
2022
253.743.189
≈ 51,5 mil. €
144.729.337
≈ 29,3 mil. €
90
2021
216.360.592
≈ 44 mil. €
109.169.343
≈ 22,2 mil. €
79
2020
160.758.340
≈ 33,2 mil. €
73.184.786
≈ 15,1 mil. €
91
2019
233.315.724
≈ 49,2 mil. €
130.326.055
≈ 27,5 mil. €
97
2018
245.851.957
≈ 52,8 mil. €
72.780.596
≈ 15,6 mil. €
156
2017
232.641.892
≈ 50,9 mil. €
80.415.623
≈ 17,6 mil. €
154
2016
221.137.223
≈ 49,2 mil. €
71.412.790
≈ 15,9 mil. €
180
2015
208.995.551
≈ 47 mil. €
61.130.425
≈ 13,8 mil. €
185
2014
198.743.600
≈ 44,7 mil. €
54.801.436
≈ 12,3 mil. €
178
2013
183.833.130
≈ 41,6 mil. €
45.587.792
≈ 10,3 mil. €
151
2012
173.059.136
≈ 38,8 mil. €
66.169.284
≈ 14,8 mil. €
129

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

60,8%

Randament capital propriu (ROE)

6,6%

Lichiditate curentă

1,16

Rotația activelor

0,1

Cifră de afaceri / angajat

3,67 mil. RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2003-01-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma BANEASA DEVELOPMENTS SRL după CUI?

Cauți CUI 15108621. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru BANEASA DEVELOPMENTS SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru BANEASA DEVELOPMENTS SRL?

Datele de facturare sunt denumirea BANEASA DEVELOPMENTS SRL, CUI 15108621, nr. Reg. Com. J2002013637402, sediu Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are BANEASA DEVELOPMENTS SRL în 2025?

BANEASA DEVELOPMENTS SRL (CUI 15108621) a avut o marjă de profit net de 60,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).