Înapoi la căutare

COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA

ActivPlătitor TVA

Compania Nationala de Investitii C.N.I. SA are sediul în București Sectorul 5 și a fost înființată în anul 2001. În anul 2024, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 371.926.241 lei și un profit net de 213.381.922 lei cu 381 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 14273221 · Sănătate financiară

Distincții top 106 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: București #559CAEN 6812 #3

Date Generale

DenumireCOMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA
CUI14273221
Nr. Reg. ComerțJ2001009235400
AdresăNATIUNILOR UNITE, 9, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Cod CAEN principal6812
Data înregistrării06/11/2001
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

233 mil. RON

vs 372 mil. RON

≈ 46,3 mil. €

Profit net (2025)

112 mil. RON

vs 213 mil. RON

≈ 22,1 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

513 mil. RON

vs 508 mil. RON

≈ 102 mil. €

Angajați (2025)

373
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
233.156.757
≈ 46,3 mil. €
111.570.854
≈ 22,1 mil. €
373
2024
371.926.241
≈ 74,8 mil. €
213.381.922
≈ 42,9 mil. €
381
2023
239.372.307
≈ 48,4 mil. €
124.773.882
≈ 25,2 mil. €
379
2022
299.082.091
≈ 60,6 mil. €
185.733.573
≈ 37,7 mil. €
341
2021
161.371.450
≈ 32,8 mil. €
79.367.524
≈ 16,1 mil. €
258
2020
69.476.392
≈ 14,4 mil. €
10.150.295
≈ 2,1 mil. €
184
2019
42.852.609
≈ 9,03 mil. €
7.793.591
≈ 1,64 mil. €
175
2018
31.460.672
≈ 6,76 mil. €
1.629.871
≈ 350 K €
166
2017
18.099.052
≈ 3,96 mil. €
604.454
≈ 132 K €
150
2016
20.118.378
≈ 4,48 mil. €
391.333
≈ 87,1 K €
135
2015
19.403.634
≈ 4,37 mil. €
2.035.286
≈ 458 K €
119
2014
15.779.836
≈ 3,55 mil. €
1.320.728
≈ 297 K €
107
2013
2.783.877
≈ 630 K €
-11.986.378
≈ -2,71 mil. €
108
2012
18.099.596
≈ 4,06 mil. €
-4.604.782
≈ -1,03 mil. €
111

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

47,9%

Randament capital propriu (ROE)

21,8%

Lichiditate curentă

1,96

Rotația activelor

0,03

Cifră de afaceri / angajat

625 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2001-11-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA după CUI?

Cauți CUI 14273221. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA?

Datele de facturare sunt denumirea COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA, CUI 14273221, nr. Reg. Com. J2001009235400, sediu Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA în 2025?

COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SA (CUI 14273221) a avut o marjă de profit net de 47,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).