TENAX SRL
TENAX SRL este o companie înființată în anul 2000 cu sediul în Municipiul Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este încadrată la codul CAEN 8299, având cifra de afaceri de 93.183 lei și un angajat în anul 2025.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC
CUI: 13078656 · Sănătate financiară
Poziția în top 2025: Vrancea #5465CAEN 8299 #5388
Date Generale
Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!
Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.
Incluse gratuit la revendicare
Administratori & Reprezentanți
Sursa: ONRCTVA
Neînregistrat TVA
Status ONRC
Funcțiune
Stare
Contribuabil activ
Split TVA
Nu aplică Split TVA
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
93,2 K RON
≈ 18,5 K €
Profit net (2025)
4,52 K RON
≈ 897 €
Capitaluri proprii (2025)
176 K RON
≈ 34,8 K €
Angajați (2025)
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 93.183 ≈ 18,5 K € | 4.517 ≈ 897 € | 1 |
| 2024 | 100.631 ≈ 20,2 K € | 19.164 ≈ 3,85 K € | 1 |
| 2023 | 96.320 ≈ 19,5 K € | 5.412 ≈ 1,09 K € | 1 |
| 2022 | 109.774 ≈ 22,3 K € | 13.829 ≈ 2,8 K € | 1 |
| 2021 | 104.506 ≈ 21,2 K € | 17.174 ≈ 3,49 K € | 1 |
| 2020 | 97.856 ≈ 20,2 K € | 13.124 ≈ 2,71 K € | 1 |
| 2019 | 105.738 ≈ 22,3 K € | 46.886 ≈ 9,88 K € | 1 |
| 2018 | 135.282 ≈ 29,1 K € | 74.139 ≈ 15,9 K € | 1 |
| 2017 | 102.954 ≈ 22,5 K € | 52.189 ≈ 11,4 K € | 0 |
| 2016 | 85.132 ≈ 19 K € | 39.838 ≈ 8,87 K € | 0 |
| 2015 | 86.484 ≈ 19,5 K € | 48.306 ≈ 10,9 K € | 0 |
| 2014 | 94.286 ≈ 21,2 K € | 35.250 ≈ 7,93 K € | 0 |
| 2013 | 84.487 ≈ 19,1 K € | 8.092 ≈ 1,83 K € | 1 |
| 2012 | 82.734 ≈ 18,6 K € | 4.111 ≈ 923 € | 1 |
Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Indicatori financiari 2025
Marjă profit net
4,8%
Randament capital propriu (ROE)
2,6%
Lichiditate curentă
2,27
Rotația activelor
0,36
Cifră de afaceri / angajat
93,2 K RON
Istoric
Vezi și
Crosslinks rapide
Firme similare cu același CAEN
La aceeași adresă
Firme cu administratori comuni
Perioade TVA
| De la | Până la | Detalii |
|---|---|---|
| 2000-06-06 | 2026-04-20 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
Întrebări frecvente
Cum verific firma TENAX SRL după CUI?
Cauți CUI 13078656. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru TENAX SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru TENAX SRL?
Datele de facturare sunt denumirea TENAX SRL, CUI 13078656, nr. Reg. Com. J39/167/2000, sediu Municipiul Focşani, Vrancea.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are TENAX SRL în 2025?
TENAX SRL (CUI 13078656) a avut o marjă de profit net de 4,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).