Înapoi la căutare

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA

ActivPlătitor TVA

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA este o companie înființată în anul 1999 cu sediul în municipiul Craiova. În anul 2025, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 1.320.533.274 lei și un profit net de 234.132.783 lei cu 742 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 12459849 · Sănătate financiară

Distincții top 109 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

+ 3 alte distincții în alți ani sau pe alte categorii.

Poziția în top 2025: România #204Dolj #4CAEN 2711 #1

Date Generale

DenumireCUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA
CUI12459849
Nr. Reg. ComerțJ1999000781165
AdresăB-dul DECEBAL, 116A, Municipiul Craiova, Dolj
Cod CAEN principal2711
Data înregistrării30/11/1999
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSA
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
CORNEA MIHNEA-RADUadministrator
GREEN ADAM JOHNadministrator

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

1,32 mld. RON

vs 1,05 mld. RON

≈ 262 mil. €

Profit net (2025)

234 mil. RON

vs 168 mil. RON

≈ 46,5 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

809 mil. RON

vs 575 mil. RON

≈ 161 mil. €

Angajați (2025)

742
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
1.320.533.274
≈ 262 mil. €
234.132.783
≈ 46,5 mil. €
742
2024
1.050.046.668
≈ 211 mil. €
168.222.750
≈ 33,8 mil. €
692
2023
1.231.506.064
≈ 249 mil. €
78.681.451
≈ 15,9 mil. €
794
2022
1.142.839.559
≈ 232 mil. €
13.609.797
≈ 2,76 mil. €
777
2021
755.090.110
≈ 153 mil. €
36.699.762
≈ 7,46 mil. €
673
2020
751.132.589
≈ 155 mil. €
73.675.137
≈ 15,2 mil. €
726
2019
989.050.641
≈ 208 mil. €
52.972.593
≈ 11,2 mil. €
806
2018
634.855.991
≈ 136 mil. €
19.037.027
≈ 4,09 mil. €
781
2017
351.911.002
≈ 77 mil. €
12.110.626
≈ 2,65 mil. €
613
2016
303.918.974
≈ 67,7 mil. €
39.195.113
≈ 8,73 mil. €
577
2015
253.650.572
≈ 57,1 mil. €
10.579.763
≈ 2,38 mil. €
733
2014
286.346.583
≈ 64,4 mil. €
1.223.340
≈ 275 K €
739
2013
297.585.150
≈ 67,3 mil. €
1.406.424
≈ 318 K €
726
2012
299.117.159
≈ 67,1 mil. €
1.665.091
≈ 374 K €
740

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

17,7%

Randament capital propriu (ROE)

28,9%

Lichiditate curentă

5,07

Rotația activelor

1,27

Cifră de afaceri / angajat

1,78 mil. RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
1999-12-03—

Întrebări frecvente

Cum verific firma CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA după CUI?

Cauți CUI 12459849. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA?

Datele de facturare sunt denumirea CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA, CUI 12459849, nr. Reg. Com. J1999000781165, sediu Municipiul Craiova, Dolj.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA în 2025?

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA (CUI 12459849) a avut o marjă de profit net de 17,7% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).