Înapoi la căutare

PENTALOG ROMANIA SRL

ActivPlătitor TVA

PENTALOG ROMANIA SRL este o companie înființată în anul 1999 cu sediul în Brașov. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 201.827.599 lei și un profit net de 15.999.447 lei cu 480 angajați.Rezumat generat automat din date publice ANAF/ONRC

CUI: 12123007 · Sănătate financiară

Distincții top 102 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Poziția în top 2025: Brașov #67CAEN 6201 #9

Date Generale

DenumirePENTALOG ROMANIA SRL
CUI12123007
Nr. Reg. ComerțJ1999000769082
AdresăGĂRII, 13A, Municipiul Braşov, Braşov
Cod CAEN principal6210
Data înregistrării13/09/1999
Organ fiscalDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă juridicăSRL
Formă de proprietatePROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Website

Aceasta este firma ta? Revendică-ți site-ul și obține badge-ul Verificat!

Revendică site-ul firmei, obține badge-ul Verificat și apari cu link oficial în loc de o căutare pe Google.

Revendică site-ul

Incluse gratuit la revendicare

Badge VerificatConsimțământ cookieInsignă ANPC (SAL)Verificare vizibilitate AI
Caută pe Google
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 29 septembrie 2026

Administratori & Reprezentanți

Sursa: ONRC
CONSTANTIN FLOREA-NICHIreprezentant al persoanei juridice

TVA

Înregistrat în scopuri de TVA

Status ONRC

Funcțiune

Stare

Contribuabil activ

Split TVA

Nu aplică Split TVA

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

150 mil. RON

vs 202 mil. RON

≈ 29,7 mil. €

Profit net (2025)

14,9 mil. RON

vs 16 mil. RON

≈ 2,95 mil. €

Capitaluri proprii (2025)

117 mil. RON

vs 102 mil. RON

≈ 23,2 mil. €

Angajați (2025)

428
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
149.823.776
≈ 29,7 mil. €
14.879.175
≈ 2,95 mil. €
428
2024
201.827.599
≈ 40,6 mil. €
15.999.447
≈ 3,22 mil. €
480
2023
268.699.421
≈ 54,3 mil. €
13.911.424
≈ 2,81 mil. €
641
2022
273.845.076
≈ 55,5 mil. €
16.222.471
≈ 3,29 mil. €
643
2021
206.818.652
≈ 42 mil. €
15.005.648
≈ 3,05 mil. €
658
2020
178.182.559
≈ 36,8 mil. €
14.138.327
≈ 2,92 mil. €
594
2019
169.320.619
≈ 35,7 mil. €
15.143.372
≈ 3,19 mil. €
689
2018
137.518.413
≈ 29,6 mil. €
13.066.050
≈ 2,81 mil. €
641
2017
123.800.095
≈ 27,1 mil. €
12.077.941
≈ 2,64 mil. €
615
2016
107.709.668
≈ 24 mil. €
12.616.644
≈ 2,81 mil. €
536
2015
83.630.138
≈ 18,8 mil. €
8.499.931
≈ 1,91 mil. €
440
2014
69.190.108
≈ 15,6 mil. €
6.981.896
≈ 1,57 mil. €
334
2013
59.700.961
≈ 13,5 mil. €
6.026.099
≈ 1,36 mil. €
301
2012
49.611.146
≈ 11,1 mil. €
1.942.891
≈ 436 K €
308

Sursa: ANAF bilanț · actualizat 16 septembrie 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indicatori financiari 2025

Marjă profit net

9,9%

Randament capital propriu (ROE)

12,7%

Lichiditate curentă

10,53

Rotația activelor

1,16

Cifră de afaceri / angajat

350 K RON

Analiză completă multianuală, Altman Z′, tendințe și verdict → Sănătate financiarăPro

Istoric

Perioade TVA

De laPână laDetalii
2000-01-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma PENTALOG ROMANIA SRL după CUI?

Cauți CUI 12123007. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PENTALOG ROMANIA SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru PENTALOG ROMANIA SRL?

Datele de facturare sunt denumirea PENTALOG ROMANIA SRL, CUI 12123007, nr. Reg. Com. J1999000769082, sediu Municipiul Braşov, Braşov.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are PENTALOG ROMANIA SRL în 2025?

PENTALOG ROMANIA SRL (CUI 12123007) a avut o marjă de profit net de 9,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).