POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA
POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA este o societate în funcțiune înființată în anul 1997 cu sediul în sat Florești, județul Cluj. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 119.277.370 lei și un profit net de 30.905.315 lei.Resumen generado automáticamente a partir de datos públicos ANAF/ONRC
CUI: 9693652 · Salud financiera
Posición en el ranking 2025: Cluj #157CAEN 6820 #17
Datos generales
¿Es esta tu empresa? ¡Reivindica tu sitio web y obtén la insignia Verificado!
Reivindica el sitio web de tu empresa, obtén la insignia Verificado y aparece con un enlace oficial en lugar de una búsqueda en Google.
Incluidos gratis al reclamar
Administradores y representantes
Fuente: ONRCIVA
Registrada en IVA
Estado ONRC
Funcțiune
Estado
Contribuyente activo
IVA fraccionado
No aplica IVA fraccionado
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
119 M RON
≈ 23,7 M €
Profit net (2025)
30,9 M RON
≈ 6,13 M €
Capitaluri proprii (2025)
608 M RON
≈ 121 M €
Angajați (2025)
2025
119 M RON
| 2012 | 60,1 M RON | Profit net: 8,67 M RON |
|---|---|---|
| 2013 | 62,5 M RON | Profit net: 39,2 M RON |
| 2014 | 65,3 M RON | Profit net: 1,97 M RON |
| 2015 | 66,9 M RON | Profit net: 16,6 M RON |
| 2016 | 74,4 M RON | Profit net: 55,1 M RON |
| 2017 | 80,7 M RON | Profit net: 6,96 M RON |
| 2018 | 84,4 M RON | Profit net: 28,4 M RON |
| 2019 | 77,6 M RON | Profit net: 16,7 M RON |
| 2020 | 69,5 M RON | Profit net: 3,07 M RON |
| 2021 | 79,5 M RON | Profit net: 22,3 M RON |
| 2022 | 97,3 M RON | Profit net: 28,3 M RON |
| 2023 | 114 M RON | Profit net: -477 M RON |
| 2024 | 114 M RON | Profit net: 27,6 M RON |
| 2025 | 119 M RON | Profit net: 30,9 M RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 119.277.370 ≈ 23,7 M € | 30.905.315 ≈ 6,13 M € | 0 |
| 2024 | 114.139.716 ≈ 22,9 M € | 27.611.660 ≈ 5,55 M € | 0 |
| 2023 | 113.808.925 ≈ 23 M € | -476.863.211 ≈ -96,4 M € | 0 |
| 2022 | 97.250.009 ≈ 19,7 M € | 28.318.706 ≈ 5,74 M € | 0 |
| 2021 | 79.473.642 ≈ 16,2 M € | 22.254.391 ≈ 4,52 M € | 0 |
| 2020 | 69.489.648 ≈ 14,4 M € | 3.072.196 ≈ 635 mil € | 0 |
| 2019 | 77.644.818 ≈ 16,4 M € | 16.749.475 ≈ 3,53 M € | 0 |
| 2018 | 84.437.755 ≈ 18,1 M € | 28.355.867 ≈ 6,09 M € | — |
| 2017 | 80.667.385 ≈ 17,7 M € | 6.956.138 ≈ 1,52 M € | — |
| 2016 | 74.374.880 ≈ 16,6 M € | 55.147.040 ≈ 12,3 M € | 0 |
| 2015 | 66.946.466 ≈ 15,1 M € | 16.555.531 ≈ 3,72 M € | — |
| 2014 | 65.343.443 ≈ 14,7 M € | 1.973.995 ≈ 444 mil € | — |
| 2013 | 62.521.153 ≈ 14,1 M € | 39.208.511 ≈ 8,87 M € | — |
| 2012 | 60.146.940 ≈ 13,5 M € | 8.670.635 ≈ 1,95 M € | 0 |
Fuente: ANAF bilanț · actualizado 16 de septiembre de 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financieros 2025
Margen de beneficio neto
25,9%
Rentabilidad sobre el patrimonio (ROE)
5,1%
Ratio de liquidez corriente
2,06
Rotación de activos
0,19
Facturación por empleado
—
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Misma dirección
Empresas con administradores comunes
- ADAMA ADVISO SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- ARMONIA CENTER ARAD SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- BANEASA 6981 SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- BERCENI ESTATE SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- BRAŞOV IMOBILIARA SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- CAPRI TRADE SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- CORA G.S. SRL
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
- CPI ENERGO ROMANIA S.R.L.
Administrador común: MĚCHURA PAVEL
Períodos de IVA
| Desde | Hasta | Detalles |
|---|---|---|
| 1997-08-20 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA după CUI?
Cauți CUI 9693652. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA?
Datele de facturare sunt denumirea POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA, CUI 9693652, nr. Reg. Com. J12/1492/1997, sediu Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA în 2025?
POLUS TRANSILVANIA COMPANIE DE INVESTITII SA (CUI 9693652) a avut o marjă de profit net de 25,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).