Volver a la búsqueda

METROUL SA

ActivaRegistrada en IVA

METROUL SA este o societate cu răspundere limitată înființată în anul 1991 și având sediul în București Sectorul 5. În anul 2024, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 34.399.867 lei și un profit net de 4.990.653 lei cu 99 angajați.Resumen generado automáticamente a partir de datos públicos ANAF/ONRC

CUI: 426112 · Salud financiera

Distincții top 101 distincție · surse ONRC + bilanțuri MFP

Posición en el ranking 2025: București #3187CAEN 7112 #112

Datos generales

NombreMETROUL SA
CUI426112
N.º de registroJ1991004631402
DirecciónStr. GUTENBERG, 3BIS, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Código CAEN principal7112
Fecha de registro17/06/1991
Autoridad fiscalDirecţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Forma jurídicaSA
Forma de propiedadPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Sitio web

¿Es esta tu empresa? ¡Reivindica tu sitio web y obtén la insignia Verificado!

Reivindica el sitio web de tu empresa, obtén la insignia Verificado y aparece con un enlace oficial en lugar de una búsqueda en Google.

Reivindicar el sitio web

Incluidos gratis al reclamar

Insignia VerificadoConsentimiento de cookiesInsignia ANPC (SAL)Comprobación de visibilidad en IA
Buscar en Google
Fuente: ONRC (data.gov.ro) · actualizado 7 de noviembre de 2026

Administradores y representantes

Fuente: ONRC

IVA

Registrada en IVA

Estado ONRC

Funcțiune

Estado

Contribuyente activo

IVA fraccionado

No aplica IVA fraccionado

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

29,8 M RON

vs 34,4 M RON

≈ 5,92 M €

Profit net (2025)

4,81 M RON

vs 4,99 M RON

≈ 955 mil €

Capitaluri proprii (2025)

75,8 M RON

vs 61,9 M RON

≈ 15 M €

Angajați (2025)

86

2025

29,8 M RON

-13%față de 2024Profit net4,81 M RON
Cifră afaceri și profit net, pe ani
201259,4 M RONProfit net: 15,8 M RON
201351,2 M RONProfit net: 23,5 M RON
201451,4 M RONProfit net: 17,1 M RON
201556,2 M RONProfit net: 22,1 M RON
201619,6 M RONProfit net: -6,82 M RON
201713,9 M RONProfit net: -12,5 M RON
201813,9 M RONProfit net: -2,78 M RON
201920,2 M RONProfit net: 2,74 M RON
202012,6 M RONProfit net: 819 mil RON
202113,2 M RONProfit net: -3,4 M RON
202224,4 M RONProfit net: 1,26 M RON
202327,2 M RONProfit net: 4,51 M RON
202434,4 M RONProfit net: 4,99 M RON
202529,8 M RONProfit net: 4,81 M RON
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
29.812.500
≈ 5,92 M €
4.810.520
≈ 955 mil €
86
2024
34.399.867
≈ 6,92 M €
4.990.653
≈ 1 M €
99
2023
27.218.383
≈ 5,5 M €
4.512.817
≈ 912 mil €
106
2022
24.376.841
≈ 4,94 M €
1.257.609
≈ 255 mil €
105
2021
13.191.975
≈ 2,68 M €
-3.395.614
≈ -690 mil €
91
2020
12.554.832
≈ 2,6 M €
818.857
≈ 169 mil €
90
2019
20.223.201
≈ 4,26 M €
2.741.464
≈ 578 mil €
111
2018
13.918.115
≈ 2,99 M €
-2.784.448
≈ -598 mil €
118
2017
13.936.672
≈ 3,05 M €
-12.462.624
≈ -2,73 M €
172
2016
19.605.747
≈ 4,37 M €
-6.822.305
≈ -1,52 M €
181
2015
56.191.355
≈ 12,6 M €
22.113.990
≈ 4,98 M €
191
2014
51.376.864
≈ 11,6 M €
17.141.922
≈ 3,86 M €
211
2013
51.175.506
≈ 11,6 M €
23.466.586
≈ 5,31 M €
155
2012
59.352.208
≈ 13,3 M €
15.799.806
≈ 3,55 M €
260

Fuente: ANAF bilanț · actualizado 16 de septiembre de 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financieros 2025

Margen de beneficio neto

16,1%

Rentabilidad sobre el patrimonio (ROE)

6,3%

Ratio de liquidez corriente

7,16

Rotación de activos

0,34

Facturación por empleado

347 mil RON

Análisis completo plurianual, Altman Z′, tendencias y veredicto → Salud financieraPro

Istoric

Períodos de IVA

DesdeHastaDetalles
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma METROUL SA după CUI?

Cauți CUI 426112. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru METROUL SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru METROUL SA?

Datele de facturare sunt denumirea METROUL SA, CUI 426112, nr. Reg. Com. J1991004631402, sediu Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are METROUL SA în 2025?

METROUL SA (CUI 426112) a avut o marjă de profit net de 16,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).