PRODAC SRL
PRODAC SRL este o companie înființată în anul 1992 cu sediul în București Sectorul 5. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 6.589.257 lei și un profit net de 424.527 lei cu 15 angajați.Resumen generado automáticamente a partir de datos públicos ANAF/ONRC
CUI: 401274 · Salud financiera
Posición en el ranking 2025: București #9246CAEN 4399 #188
Datos generales
¿Es esta tu empresa? ¡Reivindica tu sitio web y obtén la insignia Verificado!
Reivindica el sitio web de tu empresa, obtén la insignia Verificado y aparece con un enlace oficial en lugar de una búsqueda en Google.
Incluidos gratis al reclamar
Administradores y representantes
Fuente: ONRCIVA
Registrada en IVA
Estado ONRC
Funcțiune
Estado
Contribuyente activo
IVA fraccionado
No aplica IVA fraccionado
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
6,59 M RON
≈ 1,31 M €
Profit net (2025)
425 mil RON
≈ 84,3 mil €
Capitaluri proprii (2025)
1,42 M RON
≈ 281 mil €
Angajați (2025)
2025
6,59 M RON
| 2012 | 1,5 M RON | Profit net: -573 mil RON |
|---|---|---|
| 2013 | 1,8 M RON | Profit net: 180 mil RON |
| 2014 | 1,29 M RON | Profit net: 52,2 mil RON |
| 2015 | 4,48 M RON | Profit net: 63,4 mil RON |
| 2016 | 1,87 M RON | Profit net: 26,8 mil RON |
| 2017 | 3,81 M RON | Profit net: 1,17 M RON |
| 2018 | 1,99 M RON | Profit net: 243 mil RON |
| 2019 | 3,29 M RON | Profit net: 750 mil RON |
| 2020 | 4,48 M RON | Profit net: 433 mil RON |
| 2021 | 3,81 M RON | Profit net: 377 mil RON |
| 2022 | 3,88 M RON | Profit net: 215 mil RON |
| 2023 | 4,27 M RON | Profit net: 372 mil RON |
| 2024 | 3,7 M RON | Profit net: 71,2 mil RON |
| 2025 | 6,59 M RON | Profit net: 425 mil RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 6.589.257 ≈ 1,31 M € | 424.527 ≈ 84,3 mil € | 15 |
| 2024 | 3.702.876 ≈ 744 mil € | 71.192 ≈ 14,3 mil € | 16 |
| 2023 | 4.273.558 ≈ 864 mil € | 371.998 ≈ 75,2 mil € | 18 |
| 2022 | 3.876.941 ≈ 786 mil € | 214.502 ≈ 43,5 mil € | 16 |
| 2021 | 3.807.186 ≈ 774 mil € | 377.456 ≈ 76,7 mil € | 17 |
| 2020 | 4.478.996 ≈ 926 mil € | 433.061 ≈ 89,5 mil € | 17 |
| 2019 | 3.288.848 ≈ 693 mil € | 750.228 ≈ 158 mil € | 17 |
| 2018 | 1.992.121 ≈ 428 mil € | 242.554 ≈ 52,1 mil € | 18 |
| 2017 | 3.808.361 ≈ 834 mil € | 1.171.598 ≈ 256 mil € | 19 |
| 2016 | 1.868.596 ≈ 416 mil € | 26.759 ≈ 5,96 mil € | 18 |
| 2015 | 4.478.251 ≈ 1,01 M € | 63.374 ≈ 14,3 mil € | 24 |
| 2014 | 1.294.553 ≈ 291 mil € | 52.228 ≈ 11,8 mil € | 18 |
| 2013 | 1.798.639 ≈ 407 mil € | 180.301 ≈ 40,8 mil € | 22 |
| 2012 | 1.495.888 ≈ 336 mil € | -572.682 ≈ -129 mil € | 16 |
Fuente: ANAF bilanț · actualizado 16 de septiembre de 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financieros 2025
Margen de beneficio neto
6,4%
Rentabilidad sobre el patrimonio (ROE)
30%
Ratio de liquidez corriente
1,43
Rotación de activos
2,22
Facturación por empleado
439 mil RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Misma dirección
Empresas con administradores comunes
- PERFECT DRILL SRL
Administrador común: GHEORGHIU JEAN-GEORGE
- HIDROPROD SRL
Administrador común: GHEORGHIU JEAN-GEORGE
Períodos de IVA
| Desde | Hasta | Detalles |
|---|---|---|
| 2013-08-07 | — | |
| 1996-06-01 | 2013-04-30 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
Întrebări frecvente
Cum verific firma PRODAC SRL după CUI?
Cauți CUI 401274. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PRODAC SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru PRODAC SRL?
Datele de facturare sunt denumirea PRODAC SRL, CUI 401274, nr. Reg. Com. J1992015159400, sediu Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are PRODAC SRL în 2025?
PRODAC SRL (CUI 401274) a avut o marjă de profit net de 6,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).