Volver a la búsqueda

STIMPEX SA

ActivaRegistrada en IVA

STIMPEX SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în București Sectorul 3. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 159.501.271 lei și un profit net de 15.580.110 lei cu 164 angajați.Resumen generado automáticamente a partir de datos públicos ANAF/ONRC

CUI: 326768 · Salud financiera

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Posición en el ranking 2025: București #957CAEN 2892 #2

Información general

NombreSTIMPEX SA
CUI326768
N.º de registroJ1991002078405
DirecciónStr. NICOLAE TECLU, 46-48, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Código CAEN principal2892
Fecha de registro19/04/1991
Autoridad fiscalDirecţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Forma jurídicaSA
Forma de propiedadPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Sitio web

¿Es esta tu empresa? ¡Reivindica tu sitio web y obtén la insignia Verificado!

Reivindica el sitio web de tu empresa, obtén la insignia Verificado y aparece con un enlace oficial en lugar de una búsqueda en Google.

Reivindicar el sitio web

Incluidos gratis al reclamar

Insignia VerificadoConsentimiento de cookiesInsignia ANPC (SAL)Comprobación de visibilidad en IA
Buscar en Google
Fuente: ONRC (data.gov.ro) · actualizado 21 de octubre de 2026

Administradores y representantes legales

Fuente: ONRC
ISTRATE MARCELadministrator
SOMEŞAN LIANadministrator

IVA

Registrada en IVA

Estado ONRC

Funcțiune

Estado

Contribuyente activo

IVA fraccionado

No aplica IVA fraccionado

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

134 M RON

vs 160 M RON

≈ 26,5 M €

Profit net (2025)

23,8 M RON

vs 15,6 M RON

≈ 4,73 M €

Capitaluri proprii (2025)

88,9 M RON

vs 66,5 M RON

≈ 17,7 M €

Angajați (2025)

153
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
133.671.476
≈ 26,5 M €
23.827.696
≈ 4,73 M €
153
2024
159.501.271
≈ 32,1 M €
15.580.110
≈ 3,13 M €
164
2023
199.594.375
≈ 40,4 M €
12.334.447
≈ 2,49 M €
189
2022
194.881.495
≈ 39,5 M €
7.942.456
≈ 1,61 M €
178
2021
107.742.726
≈ 21,9 M €
6.192.071
≈ 1,26 M €
133
2020
73.458.883
≈ 15,2 M €
2.302.792
≈ 476 mil €
123
2019
78.432.127
≈ 16,5 M €
590.903
≈ 125 mil €
132
2018
84.705.859
≈ 18,2 M €
3.021.321
≈ 649 mil €
121
2017
72.776.657
≈ 15,9 M €
6.016.523
≈ 1,32 M €
75
2016
25.968.530
≈ 5,78 M €
650.533
≈ 145 mil €
63
2015
37.823.264
≈ 8,51 M €
3.444.216
≈ 775 mil €
58
2014
17.263.641
≈ 3,88 M €
560.677
≈ 126 mil €
55
2013
13.681.777
≈ 3,1 M €
115.860
≈ 26,2 mil €
49
2012
16.165.823
≈ 3,63 M €
68.430
≈ 15,4 mil €
51

Fuente: ANAF bilanț · actualizado 16 de septiembre de 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financieros 2025

Margen de beneficio neto

17,8%

Rentabilidad sobre el patrimonio (ROE)

26,8%

Ratio de liquidez corriente

4,99

Rotación de activos

1,14

Facturación por empleado

874 mil RON

Análisis completo plurianual, Altman Z′, tendencias y veredicto → Salud financieraPro

Istoric

Períodos de IVA

DesdeHastaDetalles
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma STIMPEX SA după CUI?

Cauți CUI 326768. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STIMPEX SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru STIMPEX SA?

Datele de facturare sunt denumirea STIMPEX SA, CUI 326768, nr. Reg. Com. J1991002078405, sediu Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are STIMPEX SA în 2025?

STIMPEX SA (CUI 326768) a avut o marjă de profit net de 17,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).