Volver a la búsqueda

COVERTEX SRL

ActivaRegistrada en IVA

COVERTEX SRL este o companie înființată în anul 2002 cu sediul în municipiul Timișoara. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 10.366.592 lei și un profit net de 1.434.960 lei cu 7 angajați.Resumen generado automáticamente a partir de datos públicos ANAF/ONRC

CUI: 14783018 · Salud financiera

Posición en el ranking 2025: Timiș #1048CAEN 4690 #700

Información general

NombreCOVERTEX SRL
CUI14783018
N.º de registroJ2002001126356
DirecciónARADULUI, 48, Municipiul Timişoara, Timiş
Código CAEN principal4690
Fecha de registro29/07/2002
Autoridad fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Forma jurídicaSRL
Forma de propiedadPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Sitio web

¿Es esta tu empresa? ¡Reivindica tu sitio web y obtén la insignia Verificado!

Reivindica el sitio web de tu empresa, obtén la insignia Verificado y aparece con un enlace oficial en lugar de una búsqueda en Google.

Reivindicar el sitio web

Incluidos gratis al reclamar

Insignia VerificadoConsentimiento de cookiesInsignia ANPC (SAL)Comprobación de visibilidad en IA
Buscar en Google
Fuente: ONRC (data.gov.ro) · actualizado 21 de octubre de 2026

Administradores y representantes legales

Fuente: ONRC
ARDELEAN SORINAadministrator

IVA

Registrada en IVA

Estado ONRC

Funcțiune

Estado

Contribuyente activo

IVA fraccionado

No aplica IVA fraccionado

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

10,4 M RON

vs 8,94 M RON

≈ 2,06 M €

Profit net (2025)

1,43 M RON

vs 847 mil RON

≈ 285 mil €

Capitaluri proprii (2025)

1,44 M RON

vs 847 mil RON

≈ 285 mil €

Angajați (2025)

7
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
10.366.592
≈ 2,06 M €
1.434.960
≈ 285 mil €
7
2024
8.944.817
≈ 1,8 M €
846.778
≈ 170 mil €
7
2023
8.013.027
≈ 1,62 M €
685.547
≈ 139 mil €
6
2022
7.623.426
≈ 1,55 M €
866.010
≈ 176 mil €
6
2021
6.194.393
≈ 1,26 M €
512.080
≈ 104 mil €
6
2020
4.023.177
≈ 832 mil €
429.632
≈ 88,8 mil €
4
2019
2.964.056
≈ 625 mil €
70.782
≈ 14,9 mil €
4
2018
2.177.107
≈ 468 mil €
36.680
≈ 7,88 mil €
3
2017
1.330.432
≈ 291 mil €
38.970
≈ 8,53 mil €
2
2016
1.302.857
≈ 290 mil €
66.925
≈ 14,9 mil €
2
2015
1.004.339
≈ 226 mil €
63.709
≈ 14,3 mil €
3
2014
823.914
≈ 185 mil €
-31.658
≈ -7,12 mil €
4
2013
623.952
≈ 141 mil €
24.410
≈ 5,52 mil €
4
2012
473.479
≈ 106 mil €
21.559
≈ 4,84 mil €
2

Fuente: ANAF bilanț · actualizado 16 de septiembre de 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financieros 2025

Margen de beneficio neto

13,8%

Rentabilidad sobre el patrimonio (ROE)

100%

Ratio de liquidez corriente

1,03

Rotación de activos

1,97

Facturación por empleado

1,48 M RON

Análisis completo plurianual, Altman Z′, tendencias y veredicto → Salud financieraPro

Istoric

Períodos de IVA

DesdeHastaDetalles
2002-07-31—

Întrebări frecvente

Cum verific firma COVERTEX SRL după CUI?

Cauți CUI 14783018. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru COVERTEX SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru COVERTEX SRL?

Datele de facturare sunt denumirea COVERTEX SRL, CUI 14783018, nr. Reg. Com. J2002001126356, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are COVERTEX SRL în 2025?

COVERTEX SRL (CUI 14783018) a avut o marjă de profit net de 13,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).