Zurück zur Suche

UNICOM SA

AktivMwSt.-pflichtig

UNICOM SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în Municipiul Codlea, Brașov. Activitatea principală este înregistrată la codul CAEN 6820 și în anul 2025 a înregistrat o cifră de afaceri de 783.386 lei.Automatisch generierte Zusammenfassung aus öffentlichen ANAF/ONRC-Daten

CUI: 1122375 · Finanzielle Gesundheit

Platzierung 2025: Brașov #6118CAEN 6820 #3210

Allgemeine Informationen

NameUNICOM SA
CUI1122375
Registrierungsnr.J08/427/1991
AdresseStr. GARII, 39-41, Municipiul Codlea, Braşov
Haupt-CAEN-Code6820
Genehmigte CAEN-Codes68207739
Registrierungsdatum10/05/1991
SteuerbehördeUnitatea Fiscală Municipală Codlea
RechtsformSA
EigentumsformPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Website

Ist das Ihr Unternehmen? Beanspruchen Sie Ihre Website und erhalten Sie das Verifiziert-Abzeichen!

Beanspruchen Sie die Website Ihres Unternehmens, erhalten Sie das Verifiziert-Abzeichen und erscheinen Sie mit einem offiziellen Link statt einer Google-Suche.

Website beanspruchen

Kostenlos beim Beanspruchen

Verifiziert-PlaketteCookie-ConsentANPC-(SAL)-PlaketteKI-Sichtbarkeitsprüfung
Bei Google suchen
Quelle: ONRC (data.gov.ro) · aktualisiert 29. September 2026

Geschäftsführer & gesetzliche Vertreter

Quelle: ONRC

MwSt.

MwSt.-pflichtig

ONRC-Status

Funcțiune

Status

Aktiver Steuerpflichtiger

Aufgeteilte MwSt.

Wendet keine aufgeteilte MwSt. an

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

783.000 RON

vs 781.000 RON

≈ 155.000 €

Profit net (2025)

217.000 RON

vs 203.000 RON

≈ 43.000 €

Capitaluri proprii (2025)

666.000 RON

vs 650.000 RON

≈ 132.000 €

Angajați (2025)

1
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
783.386
≈ 155.000 €
216.689
≈ 43.000 €
1
2024
780.649
≈ 157.000 €
202.612
≈ 40.700 €
1
2023
755.455
≈ 153.000 €
230.673
≈ 46.600 €
—
2022
648.837
≈ 132.000 €
215.106
≈ 43.600 €
1
2021
638.309
≈ 130.000 €
361.814
≈ 73.500 €
1
2020
633.402
≈ 131.000 €
240.364
≈ 49.700 €
1
2019
642.048
≈ 135.000 €
258.683
≈ 54.500 €
—
2018
627.142
≈ 135.000 €
269.650
≈ 57.900 €
1
2017
583.847
≈ 128.000 €
280.780
≈ 61.500 €
1
2016
563.234
≈ 125.000 €
196.119
≈ 43.700 €
—
2015
567.713
≈ 128.000 €
567.323
≈ 128.000 €
2
2014
542.842
≈ 122.000 €
178.943
≈ 40.300 €
2
2013
562.572
≈ 127.000 €
581.301
≈ 132.000 €
2
2012
517.270
≈ 116.000 €
1.041.528
≈ 234.000 €
7

Quelle: ANAF bilanț · aktualisiert 16. September 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Finanzkennzahlen 2025

Nettogewinnmarge

27,7%

Eigenkapitalrendite (ROE)

32,5%

Liquiditätsgrad

5,16

Kapitalumschlag

0,95

Umsatz pro Mitarbeiter

783.000 RON

Vollständige Mehrjahresanalyse, Altman Z′, Trends und Urteil → Finanzielle GesundheitPro

Istoric

MwSt.-Zeiträume

VonBisDetails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma UNICOM SA după CUI?

Cauți CUI 1122375. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UNICOM SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru UNICOM SA?

Datele de facturare sunt denumirea UNICOM SA, CUI 1122375, nr. Reg. Com. J08/427/1991, sediu Municipiul Codlea, Braşov.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are UNICOM SA în 2025?

UNICOM SA (CUI 1122375) a avut o marjă de profit net de 27,7% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).