Повернутися до пошуку
АктивнаЗареєстрована як платник ПДВ

IAR SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în orașul Ghimbav, județul Brașov. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 440.852.011 lei și un profit net de 47.681.660 lei cu 366 angajați.Резюме, автоматично згенероване на основі публічних даних ANAF/ONRC

CUI: 1132930 · Фінансове здоров'я

Distincții top 1010 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

+ 4 alte distincții în alți ani sau pe alte categorii.

Рейтинг 2025: Румунія #658Brașov #18CAEN 3032 #1

Загальна інформація

НазваIAR SA
CUI1132930
Реєстраційний №J1991000004086
АдресаHermann Oberth, 34, Oraş Ghimbav, Braşov
Основний код CAEN3032
Дата реєстрації21/01/1991
Фіскальний органDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Правова формаSA
Форма власностіPROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Вебсайт

Це ваша компанія? Підтвердьте право власності на сайт і отримайте бейдж Верифіковано!

Підтвердьте право на сайт компанії, отримайте бейдж Верифіковано та з'являйтеся з офіційним посиланням замість пошуку в Google.

Підтвердити сайт

Безкоштовно при підтвердженні

Значок «Підтверджено»Згода на cookiesЗначок ANPC (SAL)Перевірка видимості в AI
Пошук у Google
Джерело: ONRC (data.gov.ro) · оновлено 21 жовтня 2026 р.

Адміністратори та законні представники

Джерело: ONRC
ONESCU SIMONAadministrator
ȚICLEA TIBERIUadministrator
COSTAȘ BOGDANadministrator

ПДВ

Зареєстрована як платник ПДВ

Статус ONRC

Funcțiune

Статус

Активний платник податків

Розщеплений ПДВ

Не застосовує розщеплений ПДВ

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

441 млн RON

vs 382 млн RON

≈ 87,5 млн €

Profit net (2025)

47,7 млн RON

vs 31,5 млн RON

≈ 9,46 млн €

Capitaluri proprii (2025)

309 млн RON

vs 267 млн RON

≈ 61,4 млн €

Angajați (2025)

366
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
440 852 011
≈ 87,5 млн €
47 681 660
≈ 9,46 млн €
366
2024
381 619 358
≈ 76,7 млн €
31 544 924
≈ 6,34 млн €
372
2023
427 484 707
≈ 86,4 млн €
24 069 830
≈ 4,87 млн €
369
2022
315 424 444
≈ 64 млн €
14 198 145
≈ 2,88 млн €
356
2021
329 506 603
≈ 67 млн €
23 488 292
≈ 4,77 млн €
367
2020
256 291 473
≈ 53 млн €
33 967 230
≈ 7,02 млн €
389
2019
365 811 270
≈ 77,1 млн €
49 128 541
≈ 10,4 млн €
390
2018
259 274 208
≈ 55,7 млн €
31 184 158
≈ 6,7 млн €
364
2017
192 724 954
≈ 42,2 млн €
24 191 976
≈ 5,3 млн €
341
2016
152 096 365
≈ 33,9 млн €
12 213 227
≈ 2,72 млн €
316
2015
130 892 204
≈ 29,4 млн €
11 961 550
≈ 2,69 млн €
314
2014
101 683 693
≈ 22,9 млн €
5 713 001
≈ 1,29 млн €
315
2013
35 398 491
≈ 8,01 млн €
1 669 429
≈ 378 тис. €
313
2012
41 618 965
≈ 9,34 млн €
1 158 725
≈ 260 тис. €
313

Джерело: ANAF bilanț · оновлено 16 вересня 2026 р. · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Фінансові показники 2025

Чиста рентабельність

10,8%

Рентабельність власного капіталу (ROE)

15,4%

Коефіцієнт поточної ліквідності

1,93

Оборотність активів

0,63

Виторг на співробітника

1,2 млн RON

Повний багаторічний аналіз, Altman Z′, тренди та висновок → Фінансове здоров'яPro

Istoric

Vezi și

Періоди ПДВ

ЗПоДеталі
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma IAR SA după CUI?

Cauți CUI 1132930. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru IAR SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru IAR SA?

Datele de facturare sunt denumirea IAR SA, CUI 1132930, nr. Reg. Com. J1991000004086, sediu Oraş Ghimbav, Braşov.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are IAR SA în 2025?

IAR SA (CUI 1132930) a avut o marjă de profit net de 10,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).