Torna alla ricerca

MECAN CONSTRUCT SA

AttivaRegistrata IVA

MECAN CONSTRUCT SA este o companie înființată în anul 1994 cu sediul în orașul Patârlagele, județul Buzău. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 93.878.191 lei și un profit net de 22.370.899 lei cu 123 angajați.Riepilogo generato automaticamente da dati pubblici ANAF/ONRC

CUI: 5288452 · Salute finanziaria

Distincții top 102 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Posizione in classifica 2025: Buzău #52CAEN 4211 #72

Informazioni generali

NomeMECAN CONSTRUCT SA
CUI5288452
N. di registrazioneJ1994000267103
IndirizzoCom. PATARLAGELE, Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău
Codice CAEN principale4211
Data di registrazione17/02/1994
Autorità fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Forma giuridicaSA
Forma di proprietàPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Sito web

È la tua azienda? Rivendica il tuo sito web e ottieni il badge Verificato!

Rivendica il sito web della tua azienda, ottieni il badge Verificato e appari con un link ufficiale invece di una ricerca su Google.

Rivendica il sito web

Inclusi gratis alla rivendicazione

Badge VerificatoConsenso cookieBadge ANPC (SAL)Verifica visibilità AI
Cerca su Google
Fonte: ONRC (data.gov.ro) · aggiornato 21 ottobre 2026

Amministratori e rappresentanti legali

Fonte: ONRC

IVA

Registrata ai fini IVA

Stato ONRC

Funcțiune

Stato

Contribuente attivo

IVA Divisa

Non applica l'IVA Divisa

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

93,9 Mln RON

vs 63,6 Mln RON

≈ 18,6 Mln €

Profit net (2025)

22,4 Mln RON

vs 11,1 Mln RON

≈ 4,44 Mln €

Capitaluri proprii (2025)

31,3 Mln RON

vs 34,9 Mln RON

≈ 6,21 Mln €

Angajați (2025)

123
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
93.878.191
≈ 18,6 Mln €
22.370.899
≈ 4,44 Mln €
123
2024
63.640.770
≈ 12,8 Mln €
11.140.252
≈ 2,24 Mln €
134
2023
47.405.327
≈ 9,58 Mln €
9.770.706
≈ 1,98 Mln €
135
2022
33.864.519
≈ 6,87 Mln €
388.157
≈ 78.700 €
125
2021
30.863.493
≈ 6,27 Mln €
640.429
≈ 130.000 €
141
2020
41.781.128
≈ 8,64 Mln €
5.417.247
≈ 1,12 Mln €
149
2019
45.327.767
≈ 9,55 Mln €
8.436.258
≈ 1,78 Mln €
147
2018
32.800.759
≈ 7,05 Mln €
4.675.873
≈ 1 Mln €
138
2017
30.971.549
≈ 6,78 Mln €
5.379.142
≈ 1,18 Mln €
140
2016
28.485.311
≈ 6,34 Mln €
5.535.511
≈ 1,23 Mln €
138
2015
46.051.865
≈ 10,4 Mln €
13.215.800
≈ 2,97 Mln €
131
2014
26.316.437
≈ 5,92 Mln €
250.675
≈ 56.400 €
125
2013
24.539.982
≈ 5,55 Mln €
69.194
≈ 15.700 €
117
2012
17.230.179
≈ 3,87 Mln €
93.878
≈ 21.100 €
113

Fonte: ANAF bilanț · aggiornato 16 settembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indici finanziari 2025

Margine di profitto netto

23,8%

Rendimento del capitale proprio (ROE)

71,5%

Indice di liquidità corrente

1,62

Rotazione degli attivi

1,64

Fatturato per dipendente

763.000 RON

Analisi completa pluriennale, Altman Z′, tendenze e verdetto → Salute finanziariaPro

Istoric

Periodi IVA

DalAlDettagli
1994-02-22—

Întrebări frecvente

Cum verific firma MECAN CONSTRUCT SA după CUI?

Cauți CUI 5288452. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru MECAN CONSTRUCT SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru MECAN CONSTRUCT SA?

Datele de facturare sunt denumirea MECAN CONSTRUCT SA, CUI 5288452, nr. Reg. Com. J1994000267103, sediu Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are MECAN CONSTRUCT SA în 2025?

MECAN CONSTRUCT SA (CUI 5288452) a avut o marjă de profit net de 23,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).