IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA
IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA este o entitate înființată în anul 1991 cu sediul în București Sectorul 4. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 161.241.426 lei și un profit net de 40.140.130 lei cu 126 angajați.Riepilogo generato automaticamente da dati pubblici ANAF/ONRC
CUI: 361242 · Salute finanziaria
Posizione in classifica 2025: București #812CAEN 1812 #8
Dati generali
È la tua azienda? Rivendica il tuo sito web e ottieni il badge Verificato!
Rivendica il sito web della tua azienda, ottieni il badge Verificato e appari con un link ufficiale invece di una ricerca su Google.
Inclusi gratis alla rivendicazione
Amministratori e rappresentanti
Fonte: ONRCIVA
Registrata ai fini IVA
Stato ONRC
Funcțiune
Stato
Contribuente attivo
IVA Divisa
Non applica l'IVA Divisa
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
161 Mln RON
≈ 32 Mln €
Profit net (2025)
40,1 Mln RON
≈ 7,97 Mln €
Capitaluri proprii (2025)
152 Mln RON
≈ 30,1 Mln €
Angajați (2025)
2025
161 Mln RON
| 2012 | 40,6 Mln RON | Profit net: 9,18 Mln RON |
|---|---|---|
| 2013 | 53,7 Mln RON | Profit net: 5,74 Mln RON |
| 2014 | 38,4 Mln RON | Profit net: 6,04 Mln RON |
| 2015 | 76,9 Mln RON | Profit net: 18,9 Mln RON |
| 2016 | 81,6 Mln RON | Profit net: 18,4 Mln RON |
| 2017 | 80,4 Mln RON | Profit net: 16,7 Mln RON |
| 2018 | 73,9 Mln RON | Profit net: 12,5 Mln RON |
| 2019 | 81,2 Mln RON | Profit net: 7,26 Mln RON |
| 2020 | 76,7 Mln RON | Profit net: 3,36 Mln RON |
| 2021 | 84,7 Mln RON | Profit net: 4,33 Mln RON |
| 2022 | 104 Mln RON | Profit net: 18,1 Mln RON |
| 2023 | 99,8 Mln RON | Profit net: 16,3 Mln RON |
| 2024 | 120 Mln RON | Profit net: 36 Mln RON |
| 2025 | 161 Mln RON | Profit net: 40,1 Mln RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 161.241.426 ≈ 32 Mln € | 40.140.130 ≈ 7,97 Mln € | 126 |
| 2024 | 119.826.750 ≈ 24,1 Mln € | 35.961.284 ≈ 7,23 Mln € | 124 |
| 2023 | 99.776.133 ≈ 20,2 Mln € | 16.290.638 ≈ 3,29 Mln € | 122 |
| 2022 | 104.158.767 ≈ 21,1 Mln € | 18.132.846 ≈ 3,68 Mln € | 121 |
| 2021 | 84.727.889 ≈ 17,2 Mln € | 4.332.205 ≈ 880.000 € | 133 |
| 2020 | 76.704.661 ≈ 15,9 Mln € | 3.359.736 ≈ 695.000 € | 136 |
| 2019 | 81.168.705 ≈ 17,1 Mln € | 7.259.217 ≈ 1,53 Mln € | 137 |
| 2018 | 73.916.872 ≈ 15,9 Mln € | 12.506.256 ≈ 2,69 Mln € | 138 |
| 2017 | 80.365.098 ≈ 17,6 Mln € | 16.746.242 ≈ 3,67 Mln € | 139 |
| 2016 | 81.616.931 ≈ 18,2 Mln € | 18.402.050 ≈ 4,1 Mln € | 140 |
| 2015 | 76.923.851 ≈ 17,3 Mln € | 18.931.172 ≈ 4,26 Mln € | 134 |
| 2014 | 38.428.788 ≈ 8,65 Mln € | 6.038.599 ≈ 1,36 Mln € | 134 |
| 2013 | 53.699.770 ≈ 12,2 Mln € | 5.735.940 ≈ 1,3 Mln € | 136 |
| 2012 | 40.578.907 ≈ 9,11 Mln € | 9.177.733 ≈ 2,06 Mln € | 128 |
Fonte: ANAF bilanț · aggiornato 16 settembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Indici finanziari 2025
Margine di profitto netto
24,9%
Rendimento del capitale proprio (ROE)
26,4%
Indice di liquidità corrente
1,61
Rotazione degli attivi
0,74
Fatturato per dipendente
1,28 Mln RON
Istoric
Vezi și
Crosslinks rapide
Firme similare cu același CAEN
Aziende con amministratori comuni
- FINAGROINVEST AG SRL
Amministratore comune: NICOLAE OLTEANU
Periodi IVA
| Dal | Al | Dettagli |
|---|---|---|
| 1997-10-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA după CUI?
Cauți CUI 361242. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA?
Datele de facturare sunt denumirea IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA, CUI 361242, nr. Reg. Com. J1991006677404, sediu Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA în 2025?
IMPRIMERIA BANCII NATIONALE A ROMANIEI RA (CUI 361242) a avut o marjă de profit net de 24,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).