Torna alla ricerca

UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA

AttivaRegistrata IVA

Uzina Mecanica Ramnicu Valcea SA este o firmă înființată în anul 1998 cu sediul în municipiul Râmnicu Vâlcea. În anul 2024, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 51.354.229 lei și un profit net de 2.603.877 lei cu 219 angajați.Riepilogo generato automaticamente da dati pubblici ANAF/ONRC

CUI: 1465560 · Salute finanziaria

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Posizione in classifica 2025: Vâlcea #79CAEN 2591 #2

Informazioni generali

NomeUZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA
CUI1465560
N. di registrazioneJ1998000538388
IndirizzoINDUSTRIILOR, 12, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Codice CAEN principale2591
Data di registrazione23/12/1998
Autorità fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Forma giuridicaSA
Forma di proprietàPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Sito web

È la tua azienda? Rivendica il tuo sito web e ottieni il badge Verificato!

Rivendica il sito web della tua azienda, ottieni il badge Verificato e appari con un link ufficiale invece di una ricerca su Google.

Rivendica il sito web

Inclusi gratis alla rivendicazione

Badge VerificatoConsenso cookieBadge ANPC (SAL)Verifica visibilità AI
Cerca su Google
Fonte: ONRC (data.gov.ro) · aggiornato 29 settembre 2026

Amministratori e rappresentanti legali

Fonte: ONRC
DUMITRACHE IONUŢadministrator
GOICEA MIRELA CRISTINAreprezentant al persoanei juridice

IVA

Registrata ai fini IVA

Stato ONRC

Funcțiune

Stato

Contribuente attivo

IVA Divisa

Non applica l'IVA Divisa

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

43,2 Mln RON

vs 51,4 Mln RON

≈ 8,58 Mln €

Profit net (2025)

824.000 RON

vs 2,6 Mln RON

≈ 164.000 €

Capitaluri proprii (2025)

24,4 Mln RON

vs 23,5 Mln RON

≈ 4,83 Mln €

Angajați (2025)

211
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
43.228.765
≈ 8,58 Mln €
824.171
≈ 164.000 €
211
2024
51.354.229
≈ 10,3 Mln €
2.603.877
≈ 523.000 €
219
2023
40.031.935
≈ 8,09 Mln €
2.562.758
≈ 518.000 €
195
2022
36.673.600
≈ 7,44 Mln €
3.755.258
≈ 761.000 €
199
2021
29.805.105
≈ 6,06 Mln €
3.003.205
≈ 610.000 €
211
2020
23.825.965
≈ 4,93 Mln €
1.524.200
≈ 315.000 €
221
2019
30.649.700
≈ 6,46 Mln €
215.003
≈ 45.300 €
267
2018
27.041.474
≈ 5,81 Mln €
646.184
≈ 139.000 €
224
2017
26.367.348
≈ 5,77 Mln €
1.177.260
≈ 258.000 €
220
2016
24.599.408
≈ 5,48 Mln €
2.534.275
≈ 564.000 €
209
2015
24.150.116
≈ 5,43 Mln €
2.729.685
≈ 614.000 €
203
2014
20.413.413
≈ 4,59 Mln €
1.793.417
≈ 404.000 €
191
2013
19.683.636
≈ 4,45 Mln €
735.182
≈ 166.000 €
191
2012
20.785.230
≈ 4,66 Mln €
789.524
≈ 177.000 €
244

Fonte: ANAF bilanț · aggiornato 16 settembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indici finanziari 2025

Margine di profitto netto

1,9%

Rendimento del capitale proprio (ROE)

3,4%

Indice di liquidità corrente

0,79

Rotazione degli attivi

0,62

Fatturato per dipendente

205.000 RON

Analisi completa pluriennale, Altman Z′, tendenze e verdetto → Salute finanziariaPro

Istoric

Periodi IVA

DalAlDettagli
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA după CUI?

Cauți CUI 1465560. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA?

Datele de facturare sunt denumirea UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA, CUI 1465560, nr. Reg. Com. J1998000538388, sediu Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA în 2025?

UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA (CUI 1465560) a avut o marjă de profit net de 1,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).