Torna alla ricerca

URBAN SA

AttivaRegistrata IVA

URBAN SA este o companie înființată în anul 1998 cu sediul în municipiul Slobozia, Ialomița. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 40.188.108 lei și un profit net de 274.654 lei cu 236 angajați.Riepilogo generato automaticamente da dati pubblici ANAF/ONRC

CUI: 11316859 · Salute finanziaria

Distincții top 101 distincție · surse ONRC + bilanțuri MFP

Posizione in classifica 2025: Ialomița #48CAEN 3600 #50

Informazioni generali

NomeURBAN SA
CUI11316859
N. di registrazioneJ1998000259210
IndirizzoVASILE ALECSANDRI, 14, Municipiul Slobozia, Ialomiţa
Codice CAEN principale3600
Data di registrazione23/12/1998
Autorità fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ialomiţa
Forma giuridicaSA
Forma di proprietàPROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Sito web

È la tua azienda? Rivendica il tuo sito web e ottieni il badge Verificato!

Rivendica il sito web della tua azienda, ottieni il badge Verificato e appari con un link ufficiale invece di una ricerca su Google.

Rivendica il sito web

Inclusi gratis alla rivendicazione

Badge VerificatoConsenso cookieBadge ANPC (SAL)Verifica visibilità AI
Cerca su Google
Fonte: ONRC (data.gov.ro) · aggiornato 21 ottobre 2026

Amministratori e rappresentanti legali

Fonte: ONRC
IONESCU LIVIUadministrator
HOINARU MARIANdirector general unic

IVA

Registrata ai fini IVA

Stato ONRC

Funcțiune

Stato

Contribuente attivo

IVA Divisa

Non applica l'IVA Divisa

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

40,2 Mln RON

vs 37,5 Mln RON

≈ 7,98 Mln €

Profit net (2025)

275.000 RON

vs 562.000 RON

≈ 54.500 €

Capitaluri proprii (2025)

20,9 Mln RON

vs 15,5 Mln RON

≈ 4,15 Mln €

Angajați (2025)

236
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
40.188.108
≈ 7,98 Mln €
274.654
≈ 54.500 €
236
2024
37.485.325
≈ 7,54 Mln €
561.806
≈ 113.000 €
229
2023
32.915.530
≈ 6,65 Mln €
850.716
≈ 172.000 €
215
2022
19.383.941
≈ 3,93 Mln €
604.043
≈ 122.000 €
219
2021
18.281.462
≈ 3,72 Mln €
332.662
≈ 67.600 €
207
2020
18.114.955
≈ 3,75 Mln €
-2.157.665
≈ -446.000 €
205
2019
15.786.900
≈ 3,33 Mln €
872.745
≈ 184.000 €
205
2018
14.087.434
≈ 3,03 Mln €
883.618
≈ 190.000 €
197
2017
11.787.065
≈ 2,58 Mln €
1.300.033
≈ 285.000 €
195
2016
11.854.816
≈ 2,64 Mln €
1.826.580
≈ 407.000 €
201
2015
11.572.622
≈ 2,6 Mln €
2.173.608
≈ 489.000 €
200
2014
11.402.609
≈ 2,57 Mln €
1.901.942
≈ 428.000 €
193
2013
9.206.370
≈ 2,08 Mln €
-1.452.092
≈ -329.000 €
200
2012
9.920.100
≈ 2,23 Mln €
-1.104.394
≈ -248.000 €
202

Fonte: ANAF bilanț · aggiornato 16 settembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Indici finanziari 2025

Margine di profitto netto

0,7%

Rendimento del capitale proprio (ROE)

1,3%

Indice di liquidità corrente

1,7

Rotazione degli attivi

1,08

Fatturato per dipendente

170.000 RON

Analisi completa pluriennale, Altman Z′, tendenze e verdetto → Salute finanziariaPro

Istoric

Periodi IVA

DalAlDettagli
1998-12-29—

Întrebări frecvente

Cum verific firma URBAN SA după CUI?

Cauți CUI 11316859. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru URBAN SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru URBAN SA?

Datele de facturare sunt denumirea URBAN SA, CUI 11316859, nr. Reg. Com. J1998000259210, sediu Municipiul Slobozia, Ialomiţa.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are URBAN SA în 2025?

URBAN SA (CUI 11316859) a avut o marjă de profit net de 0,7% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).