URSUS BREWERIES SA
URSUS BREWERIES SA este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în București Sectorul 2. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 2.852.193.178 lei și un profit net de 302.255.069 lei.Automatikusan generált összefoglaló nyilvános ANAF/ONRC adatokból
CUI: 199095 · Pénzügyi egészség
Helyezés 2025: Románia #93București #47CAEN 1105 #1
Általános adatok
Ez az Ön cége? Igényelje a weboldalát, és szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt!
Igényelje cége weboldalát, szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt, és hivatalos linkkel jelenjen meg Google-keresés helyett.
Igényléskor ingyen jár
Ügyvezetők és képviselők
Forrás: ONRCÁFA
ÁFA-körbe bejelentkezett
ONRC-státusz
Funcțiune
Állapot
Aktív adózó
Osztott ÁFA
Nem alkalmaz osztott ÁFA-fizetést
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
2,85 Mrd RON
≈ 566 M €
Profit net (2025)
302 M RON
≈ 60 M €
Capitaluri proprii (2025)
1,05 Mrd RON
≈ 207 M €
Angajați (2025)
2025
2,85 Mrd RON
| 2012 | 1,28 Mrd RON | Profit net: -10,3 M RON |
|---|---|---|
| 2013 | 1,43 Mrd RON | Profit net: 1,11 M RON |
| 2014 | 1,42 Mrd RON | Profit net: -893 E RON |
| 2015 | 1,58 Mrd RON | Profit net: 44,2 M RON |
| 2016 | 1,64 Mrd RON | Profit net: 145 M RON |
| 2017 | 1,71 Mrd RON | Profit net: 158 M RON |
| 2018 | 1,85 Mrd RON | Profit net: 176 M RON |
| 2019 | 2 Mrd RON | Profit net: 259 M RON |
| 2020 | 2,03 Mrd RON | Profit net: 245 M RON |
| 2021 | 2,14 Mrd RON | Profit net: 262 M RON |
| 2022 | 2,28 Mrd RON | Profit net: 97,1 M RON |
| 2023 | 2,68 Mrd RON | Profit net: 194 M RON |
| 2024 | 2,82 Mrd RON | Profit net: 278 M RON |
| 2025 | 2,85 Mrd RON | Profit net: 302 M RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 852 193 178 ≈ 566 M € | 302 255 069 ≈ 60 M € | 1531 |
| 2024 | 2 820 747 175 ≈ 567 M € | 277 645 640 ≈ 55,8 M € | 1533 |
| 2023 | 2 677 236 825 ≈ 541 M € | 194 050 866 ≈ 39,2 M € | 1563 |
| 2022 | 2 279 620 820 ≈ 462 M € | 97 057 407 ≈ 19,7 M € | 1623 |
| 2021 | 2 143 594 942 ≈ 436 M € | 261 899 167 ≈ 53,2 M € | 1607 |
| 2020 | 2 028 983 244 ≈ 419 M € | 244 734 155 ≈ 50,6 M € | 1646 |
| 2019 | 1 996 631 430 ≈ 421 M € | 259 287 491 ≈ 54,6 M € | 1587 |
| 2018 | 1 846 347 458 ≈ 397 M € | 175 536 922 ≈ 37,7 M € | 1504 |
| 2017 | 1 705 841 267 ≈ 373 M € | 158 291 199 ≈ 34,7 M € | 1443 |
| 2016 | 1 638 808 749 ≈ 365 M € | 144 656 212 ≈ 32,2 M € | 1409 |
| 2015 | 1 582 551 058 ≈ 356 M € | 44 176 488 ≈ 9,94 M € | 1419 |
| 2014 | 1 416 189 433 ≈ 319 M € | -892 789 ≈ -201 E € | 1490 |
| 2013 | 1 429 296 460 ≈ 323 M € | 1 109 695 ≈ 251 E € | 1511 |
| 2012 | 1 283 124 027 ≈ 288 M € | -10 329 704 ≈ -2,32 M € | 1416 |
Forrás: ANAF bilanț · frissítve 2026. szeptember 16. · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Pénzügyi mutatók 2025
Nettó profitmarzs
10,6%
Sajáttőke-arányos megtérülés (ROE)
28,9%
Likviditási mutató
0,78
Eszközforgási sebesség
1,46
Árbevétel / alkalmazott
1,86 M RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Azonos cím
Közös ügyvezetővel rendelkező cégek
- RETURO SISTEM GARANŢIE RETURNARE S.A.
Közös ügyvezető: TRZASKALIK ROMAN
ÁFA-időszakok
| Ettől | Eddig | Részletek |
|---|---|---|
| 1993-07-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma URSUS BREWERIES SA după CUI?
Cauți CUI 199095. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru URSUS BREWERIES SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru URSUS BREWERIES SA?
Datele de facturare sunt denumirea URSUS BREWERIES SA, CUI 199095, nr. Reg. Com. J2005020456402, sediu Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are URSUS BREWERIES SA în 2025?
URSUS BREWERIES SA (CUI 199095) a avut o marjă de profit net de 10,6% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).