SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL
SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL este o companie înființată în anul 2005 cu sediul în municipiul Timișoara. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 77.884.261 lei și un profit net de 1.521.943 lei cu 148 angajați.Automatikusan generált összefoglaló nyilvános ANAF/ONRC adatokból
CUI: 18025873 · Pénzügyi egészség
Helyezés 2025: Timiș #179CAEN 2842 #1
Általános adatok
Ez az Ön cége? Igényelje a weboldalát, és szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt!
Igényelje cége weboldalát, szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt, és hivatalos linkkel jelenjen meg Google-keresés helyett.
Igényléskor ingyen jár
Ügyvezetők és képviselők
Forrás: ONRCÁFA
ÁFA-körbe bejelentkezett
ONRC-státusz
Funcțiune
Állapot
Aktív adózó
Osztott ÁFA
Nem alkalmaz osztott ÁFA-fizetést
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
77,9 M RON
≈ 15,5 M €
Profit net (2025)
1,52 M RON
≈ 302 E €
Capitaluri proprii (2025)
7,54 M RON
≈ 1,5 M €
Angajați (2025)
2025
77,9 M RON
| 2012 | 19,8 M RON | Profit net: 3,39 M RON |
|---|---|---|
| 2013 | 17,2 M RON | Profit net: 911 E RON |
| 2014 | 21,4 M RON | Profit net: 1,41 M RON |
| 2015 | 22,7 M RON | Profit net: 930 E RON |
| 2016 | 33,1 M RON | Profit net: 1,85 M RON |
| 2017 | 41,8 M RON | Profit net: 621 E RON |
| 2018 | 41,9 M RON | Profit net: 687 E RON |
| 2019 | 38,7 M RON | Profit net: -882 E RON |
| 2020 | 40,1 M RON | Profit net: -571 E RON |
| 2021 | 48,4 M RON | Profit net: 1,52 M RON |
| 2022 | 48,1 M RON | Profit net: -42,7 E RON |
| 2023 | 60,1 M RON | Profit net: 1,34 M RON |
| 2024 | 70,7 M RON | Profit net: 1,89 M RON |
| 2025 | 77,9 M RON | Profit net: 1,52 M RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 77 884 261 ≈ 15,5 M € | 1 521 943 ≈ 302 E € | 148 |
| 2024 | 70 705 830 ≈ 14,2 M € | 1 893 681 ≈ 381 E € | 141 |
| 2023 | 60 063 578 ≈ 12,1 M € | 1 336 995 ≈ 270 E € | 133 |
| 2022 | 48 142 963 ≈ 9,76 M € | -42 659 ≈ -8,65 E € | 131 |
| 2021 | 48 394 592 ≈ 9,84 M € | 1 519 656 ≈ 309 E € | 131 |
| 2020 | 40 098 842 ≈ 8,29 M € | -570 840 ≈ -118 E € | 129 |
| 2019 | 38 654 070 ≈ 8,15 M € | -882 182 ≈ -186 E € | 129 |
| 2018 | 41 897 653 ≈ 9 M € | 686 742 ≈ 148 E € | 131 |
| 2017 | 41 796 695 ≈ 9,15 M € | 620 765 ≈ 136 E € | 125 |
| 2016 | 33 055 041 ≈ 7,36 M € | 1 854 742 ≈ 413 E € | 116 |
| 2015 | 22 729 486 ≈ 5,11 M € | 930 328 ≈ 209 E € | 112 |
| 2014 | 21 360 651 ≈ 4,81 M € | 1 413 849 ≈ 318 E € | 107 |
| 2013 | 17 240 974 ≈ 3,9 M € | 910 700 ≈ 206 E € | 102 |
| 2012 | 19 751 898 ≈ 4,43 M € | 3 385 642 ≈ 760 E € | 102 |
Forrás: ANAF bilanț · frissítve 2026. szeptember 16. · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Pénzügyi mutatók 2025
Nettó profitmarzs
2%
Sajáttőke-arányos megtérülés (ROE)
20,2%
Likviditási mutató
1,33
Eszközforgási sebesség
2,7
Árbevétel / alkalmazott
526 E RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Azonos cím
Közös ügyvezetővel rendelkező cégek
- ZOPPAS INDUSTRIES ROMANIA SRL
Közös ügyvezető: ZOPPAS GIANFRANCO
- BANATEX SRL
Közös ügyvezető: ZOPPAS GIANFRANCO
ÁFA-időszakok
| Ettől | Eddig | Részletek |
|---|---|---|
| 2005-10-12 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL după CUI?
Cauți CUI 18025873. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL?
Datele de facturare sunt denumirea SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL, CUI 18025873, nr. Reg. Com. J2005003235352, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL în 2025?
SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL (CUI 18025873) a avut o marjă de profit net de 2% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).