Vissza a kereséshez

IAR SA

AktívÁFA-regisztrált

IAR SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în orașul Ghimbav, județul Brașov. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 440.852.011 lei și un profit net de 47.681.660 lei cu 366 angajați.Automatikusan generált összefoglaló nyilvános ANAF/ONRC adatokból

CUI: 1132930 · Pénzügyi egészség

Distincții top 1010 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

+ 4 alte distincții în alți ani sau pe alte categorii.

Helyezés 2025: Románia #658Brașov #18CAEN 3032 #1

Általános információk

NévIAR SA
CUI1132930
CégjegyzékszámJ1991000004086
CímHermann Oberth, 34, Oraş Ghimbav, Braşov
Fő CAEN-kód3032
Bejegyzés dátuma21/01/1991
AdóhatóságDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
JogformaSA
Tulajdoni formaPROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Weboldal

Ez az Ön cége? Igényelje a weboldalát, és szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt!

Igényelje cége weboldalát, szerezze meg az Ellenőrzött jelvényt, és hivatalos linkkel jelenjen meg Google-keresés helyett.

Weboldal igénylése

Igényléskor ingyen jár

Ellenőrzött jelvényCookie-hozzájárulásANPC (SAL) jelvényAI-láthatósági ellenőrzés
Keresés Google-on
Forrás: ONRC (data.gov.ro) · frissítve 2026. október 21.

Igazgatók és törvényes képviselők

Forrás: ONRC
ONESCU SIMONAadministrator
ȚICLEA TIBERIUadministrator
COSTAȘ BOGDANadministrator

ÁFA

ÁFA-körbe bejelentkezett

ONRC-státusz

Funcțiune

Állapot

Aktív adózó

Osztott ÁFA

Nem alkalmaz osztott ÁFA-fizetést

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

441 M RON

vs 382 M RON

≈ 87,5 M €

Profit net (2025)

47,7 M RON

vs 31,5 M RON

≈ 9,46 M €

Capitaluri proprii (2025)

309 M RON

vs 267 M RON

≈ 61,4 M €

Angajați (2025)

366
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
440 852 011
≈ 87,5 M €
47 681 660
≈ 9,46 M €
366
2024
381 619 358
≈ 76,7 M €
31 544 924
≈ 6,34 M €
372
2023
427 484 707
≈ 86,4 M €
24 069 830
≈ 4,87 M €
369
2022
315 424 444
≈ 64 M €
14 198 145
≈ 2,88 M €
356
2021
329 506 603
≈ 67 M €
23 488 292
≈ 4,77 M €
367
2020
256 291 473
≈ 53 M €
33 967 230
≈ 7,02 M €
389
2019
365 811 270
≈ 77,1 M €
49 128 541
≈ 10,4 M €
390
2018
259 274 208
≈ 55,7 M €
31 184 158
≈ 6,7 M €
364
2017
192 724 954
≈ 42,2 M €
24 191 976
≈ 5,3 M €
341
2016
152 096 365
≈ 33,9 M €
12 213 227
≈ 2,72 M €
316
2015
130 892 204
≈ 29,4 M €
11 961 550
≈ 2,69 M €
314
2014
101 683 693
≈ 22,9 M €
5 713 001
≈ 1,29 M €
315
2013
35 398 491
≈ 8,01 M €
1 669 429
≈ 378 E €
313
2012
41 618 965
≈ 9,34 M €
1 158 725
≈ 260 E €
313

Forrás: ANAF bilanț · frissítve 2026. szeptember 16. · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Pénzügyi mutatók 2025

Nettó profitmarzs

10,8%

Sajáttőke-arányos megtérülés (ROE)

15,4%

Likviditási mutató

1,93

Eszközforgási sebesség

0,63

Árbevétel / alkalmazott

1,2 M RON

Teljes többéves elemzés, Altman Z′, trendek és értékelés → Pénzügyi egészségPro

Istoric

ÁFA-időszakok

EttőlEddigRészletek
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma IAR SA după CUI?

Cauți CUI 1132930. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru IAR SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru IAR SA?

Datele de facturare sunt denumirea IAR SA, CUI 1132930, nr. Reg. Com. J1991000004086, sediu Oraş Ghimbav, Braşov.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are IAR SA în 2025?

IAR SA (CUI 1132930) a avut o marjă de profit net de 10,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).