Retour à la recherche

ACET SA

ActifAssujetti à la TVA

ACET SA este o companie înființată în anul 1998, cu sediul în Municipiul Suceava, având ca activitate principală captarea, tratarea și distribuția apei. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 160.412.364 lei și un profit net de 16.750.340 lei cu 779 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 713519 · Santé financière

Distincții top 102 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Suceava n°20CAEN 3600 n°18

Informations générales

NomACET SA
CUI713519
N° d'immatriculationJ1998000455331
AdresseStr. MIHAI EMINESCU, 5, Municipiul Suceava, Suceava
Code CAEN principal3600
Date d'immatriculation28/07/1998
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 29 septembre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
MERCHEA DANadministrator
ERCSE LAJOS-LORANDadministrator
RAȚĂ ANDA-VIOLETAadministrator
CHIHAI LUMINIŢA- PAULAreprezentant al persoanei juridice
MARCAN DIONISIEreprezentant al persoanei juridice

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

160 M RON

vs 151 M RON

≈ 31,8 M €

Profit net (2025)

16,8 M RON

vs 18,6 M RON

≈ 3,32 M €

Capitaluri proprii (2025)

150 M RON

vs 108 M RON

≈ 29,8 M €

Angajați (2025)

779
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
160 412 364
≈ 31,8 M €
16 750 340
≈ 3,32 M €
779
2024
151 352 875
≈ 30,4 M €
18 627 289
≈ 3,74 M €
790
2023
133 848 187
≈ 27,1 M €
14 191 500
≈ 2,87 M €
799
2022
104 683 727
≈ 21,2 M €
460 824
≈ 93,4 k €
807
2021
90 592 377
≈ 18,4 M €
4 838 703
≈ 983 k €
813
2020
83 146 565
≈ 17,2 M €
5 176 690
≈ 1,07 M €
816
2019
77 977 357
≈ 16,4 M €
4 759 250
≈ 1 M €
824
2018
71 801 564
≈ 15,4 M €
4 993 256
≈ 1,07 M €
816
2017
63 324 581
≈ 13,9 M €
5 310 396
≈ 1,16 M €
802
2016
59 165 279
≈ 13,2 M €
5 756 005
≈ 1,28 M €
797
2015
58 816 107
≈ 13,2 M €
5 889 589
≈ 1,32 M €
806
2014
56 214 728
≈ 12,6 M €
5 428 672
≈ 1,22 M €
811
2013
54 088 020
≈ 12,2 M €
2 694 858
≈ 610 k €
811
2012
51 502 344
≈ 11,6 M €
3 263 905
≈ 732 k €
804

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

10,4%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

11,2%

Ratio de liquidité générale

2,39

Rotation des actifs

0,21

Chiffre d'affaires / salarié

206 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma ACET SA după CUI?

Cauți CUI 713519. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru ACET SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru ACET SA?

Datele de facturare sunt denumirea ACET SA, CUI 713519, nr. Reg. Com. J1998000455331, sediu Municipiul Suceava, Suceava.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are ACET SA în 2025?

ACET SA (CUI 713519) a avut o marjă de profit net de 10,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).