STERNCOM SERV SRL
STERNCOM SERV SRL este o companie înființată în anul 1994 cu sediul în Comuna Valea Râmnicului, județul Buzău. Activitatea principală este comerțul cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 5152824 · Santé financière
Classement en 2025 : Buzău n°716CAEN 4661 n°140
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants légaux
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
4,72 M RON
≈ 936 k €
Profit net (2025)
853 k RON
≈ 169 k €
Capitaluri proprii (2025)
1,09 M RON
≈ 216 k €
Angajați (2025)
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 717 983 ≈ 936 k € | 853 350 ≈ 169 k € | 4 |
| 2024 | 5 222 497 ≈ 1,05 M € | 719 382 ≈ 145 k € | 4 |
| 2023 | 5 541 744 ≈ 1,12 M € | 712 521 ≈ 144 k € | 4 |
| 2022 | 5 903 957 ≈ 1,2 M € | 1 065 736 ≈ 216 k € | 5 |
| 2021 | 4 729 372 ≈ 961 k € | 725 002 ≈ 147 k € | 5 |
| 2020 | 3 681 061 ≈ 761 k € | 427 500 ≈ 88,4 k € | 4 |
| 2019 | 3 631 427 ≈ 765 k € | 434 328 ≈ 91,5 k € | 5 |
| 2018 | 3 298 558 ≈ 709 k € | 435 390 ≈ 93,6 k € | 4 |
| 2017 | 2 961 629 ≈ 648 k € | 294 124 ≈ 64,4 k € | 4 |
| 2016 | 2 496 590 ≈ 556 k € | 327 302 ≈ 72,9 k € | 3 |
| 2015 | 2 089 541 ≈ 470 k € | 270 411 ≈ 60,8 k € | 3 |
| 2014 | 2 210 276 ≈ 497 k € | 274 547 ≈ 61,8 k € | 2 |
| 2013 | 2 137 935 ≈ 484 k € | 249 079 ≈ 56,4 k € | 2 |
| 2012 | 1 716 974 ≈ 385 k € | 150 875 ≈ 33,9 k € | 2 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
18,1%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
78,4%
Ratio de liquidité générale
2,1
Rotation des actifs
2,63
Chiffre d'affaires / salarié
1,18 M RON
Istoric
Vezi și
Crosslinks rapide
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 2004-07-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma STERNCOM SERV SRL după CUI?
Cauți CUI 5152824. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STERNCOM SERV SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru STERNCOM SERV SRL?
Datele de facturare sunt denumirea STERNCOM SERV SRL, CUI 5152824, nr. Reg. Com. J1994000137109, sediu Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are STERNCOM SERV SRL în 2025?
STERNCOM SERV SRL (CUI 5152824) a avut o marjă de profit net de 18,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).