Retour à la recherche

STIMPEX SA

ActifAssujetti à la TVA

STIMPEX SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în București Sectorul 3. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 159.501.271 lei și un profit net de 15.580.110 lei cu 164 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 326768 · Santé financière

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : București n°957CAEN 2892 n°2

Informations générales

NomSTIMPEX SA
CUI326768
N° d'immatriculationJ1991002078405
AdresseStr. NICOLAE TECLU, 46-48, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Code CAEN principal2892
Date d'immatriculation19/04/1991
Administration fiscaleDirecţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
ISTRATE MARCELadministrator
SOMEŞAN LIANadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

134 M RON

vs 160 M RON

≈ 26,5 M €

Profit net (2025)

23,8 M RON

vs 15,6 M RON

≈ 4,73 M €

Capitaluri proprii (2025)

88,9 M RON

vs 66,5 M RON

≈ 17,7 M €

Angajați (2025)

153
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
133 671 476
≈ 26,5 M €
23 827 696
≈ 4,73 M €
153
2024
159 501 271
≈ 32,1 M €
15 580 110
≈ 3,13 M €
164
2023
199 594 375
≈ 40,4 M €
12 334 447
≈ 2,49 M €
189
2022
194 881 495
≈ 39,5 M €
7 942 456
≈ 1,61 M €
178
2021
107 742 726
≈ 21,9 M €
6 192 071
≈ 1,26 M €
133
2020
73 458 883
≈ 15,2 M €
2 302 792
≈ 476 k €
123
2019
78 432 127
≈ 16,5 M €
590 903
≈ 125 k €
132
2018
84 705 859
≈ 18,2 M €
3 021 321
≈ 649 k €
121
2017
72 776 657
≈ 15,9 M €
6 016 523
≈ 1,32 M €
75
2016
25 968 530
≈ 5,78 M €
650 533
≈ 145 k €
63
2015
37 823 264
≈ 8,51 M €
3 444 216
≈ 775 k €
58
2014
17 263 641
≈ 3,88 M €
560 677
≈ 126 k €
55
2013
13 681 777
≈ 3,1 M €
115 860
≈ 26,2 k €
49
2012
16 165 823
≈ 3,63 M €
68 430
≈ 15,4 k €
51

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

17,8%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

26,8%

Ratio de liquidité générale

4,99

Rotation des actifs

1,14

Chiffre d'affaires / salarié

874 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma STIMPEX SA după CUI?

Cauți CUI 326768. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STIMPEX SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru STIMPEX SA?

Datele de facturare sunt denumirea STIMPEX SA, CUI 326768, nr. Reg. Com. J1991002078405, sediu Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are STIMPEX SA în 2025?

STIMPEX SA (CUI 326768) a avut o marjă de profit net de 17,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).