STANDARD FOOD SRL
STANDARD FOOD SRL este o companie înființată în anul 2013 cu sediul în Municipiul Timișoara. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 4.875.663 lei și un profit net de 256.276 lei cu 13 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 31635399 · Santé financière
Classement en 2025 : Timiș n°1971CAEN 4724 n°30
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
4,88 M RON
≈ 968 k €
Profit net (2025)
256 k RON
≈ 50,9 k €
Capitaluri proprii (2025)
258 k RON
≈ 51,2 k €
Angajați (2025)
2025
4,88 M RON
| 2013 | 111 k RON | Profit net: -17,1 k RON |
|---|---|---|
| 2014 | 196 k RON | Profit net: -35,1 k RON |
| 2015 | 396 k RON | Profit net: 70,3 k RON |
| 2016 | 369 k RON | Profit net: 20,3 k RON |
| 2017 | 758 k RON | Profit net: -11,2 k RON |
| 2018 | 1,66 M RON | Profit net: 63,6 k RON |
| 2019 | 2,01 M RON | Profit net: 9,75 k RON |
| 2020 | 2,09 M RON | Profit net: 141 k RON |
| 2021 | 2,59 M RON | Profit net: 330 k RON |
| 2022 | 3,54 M RON | Profit net: 494 k RON |
| 2023 | 3,8 M RON | Profit net: 573 k RON |
| 2024 | 4,6 M RON | Profit net: 402 k RON |
| 2025 | 4,88 M RON | Profit net: 256 k RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 875 663 ≈ 968 k € | 256 276 ≈ 50,9 k € | 13 |
| 2024 | 4 602 093 ≈ 925 k € | 402 426 ≈ 80,9 k € | 12 |
| 2023 | 3 802 943 ≈ 769 k € | 573 063 ≈ 116 k € | 11 |
| 2022 | 3 535 509 ≈ 717 k € | 494 407 ≈ 100 k € | 10 |
| 2021 | 2 590 031 ≈ 526 k € | 330 188 ≈ 67,1 k € | 13 |
| 2020 | 2 087 778 ≈ 432 k € | 140 782 ≈ 29,1 k € | 11 |
| 2019 | 2 005 018 ≈ 423 k € | 9 751 ≈ 2,05 k € | 12 |
| 2018 | 1 658 884 ≈ 356 k € | 63 628 ≈ 13,7 k € | 10 |
| 2017 | 757 800 ≈ 166 k € | -11 246 ≈ -2,46 k € | 4 |
| 2016 | 368 934 ≈ 82,2 k € | 20 257 ≈ 4,51 k € | 3 |
| 2015 | 396 265 ≈ 89,1 k € | 70 336 ≈ 15,8 k € | 3 |
| 2014 | 195 890 ≈ 44,1 k € | -35 097 ≈ -7,9 k € | 3 |
| 2013 | 110 553 ≈ 25 k € | -17 125 ≈ -3,88 k € | 2 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
5,3%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
99,3%
Ratio de liquidité générale
0,79
Rotation des actifs
2,11
Chiffre d'affaires / salarié
375 k RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Même adresse
Entreprises avec des administrateurs communs
- EQUILIBRIUM SPORT SRL
Administrateur commun : MITRIŞ RODICA-ELISABETA
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 2015-10-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma STANDARD FOOD SRL după CUI?
Cauți CUI 31635399. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru STANDARD FOOD SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru STANDARD FOOD SRL?
Datele de facturare sunt denumirea STANDARD FOOD SRL, CUI 31635399, nr. Reg. Com. J2013001236350, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are STANDARD FOOD SRL în 2025?
STANDARD FOOD SRL (CUI 31635399) a avut o marjă de profit net de 5,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).