Retour à la recherche

TERAPLAST SA

ActifAssujetti à la TVA

TERAPLAST SA este o companie înființată în anul 1992 cu sediul în Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 681.483.658 lei și un profit net de 29.678.161 lei cu 570 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 3094980 · Santé financière

Distincții top 106 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Roumanie n°404Bistrița-Năsăud n°3CAEN 2221 n°1

Informations générales

NomTERAPLAST SA
CUI3094980
N° d'immatriculationJ1992000735066
AdresseTERAPLAST, 1, Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud
Code CAEN principal2221
Date d'immatriculation01/07/1992
Administration fiscaleDirecţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
PUȘCAȘ VASILEadministrator
GOIA DORELadministrator
STANEAN ALEXANDRUadministrator
MIREA IOANA ALINAreprezentant al persoanei juridice

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

681 M RON

vs 642 M RON

≈ 135 M €

Profit net (2025)

29,7 M RON

vs 19,7 M RON

≈ 5,89 M €

Capitaluri proprii (2025)

498 M RON

vs 468 M RON

≈ 98,8 M €

Angajați (2025)

570
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
681 483 658
≈ 135 M €
29 678 161
≈ 5,89 M €
570
2024
642 362 872
≈ 129 M €
19 723 591
≈ 3,96 M €
548
2023
572 199 075
≈ 116 M €
25 463 947
≈ 5,15 M €
528
2022
588 141 198
≈ 119 M €
36 003 543
≈ 7,3 M €
483
2021
550 643 376
≈ 112 M €
323 510 441
≈ 65,7 M €
486
2020
418 054 268
≈ 86,4 M €
33 104 139
≈ 6,84 M €
507
2019
372 826 808
≈ 78,6 M €
9 669 152
≈ 2,04 M €
478
2018
301 466 783
≈ 64,8 M €
30 034 429
≈ 6,45 M €
401
2017
227 365 686
≈ 49,8 M €
14 115 945
≈ 3,09 M €
318
2016
257 296 114
≈ 57,3 M €
41 511 533
≈ 9,24 M €
330
2015
267 974 858
≈ 60,3 M €
28 381 984
≈ 6,39 M €
383
2014
232 469 308
≈ 52,3 M €
9 414 452
≈ 2,12 M €
454
2013
226 612 595
≈ 51,3 M €
5 201 129
≈ 1,18 M €
464
2012
239 544 664
≈ 53,8 M €
-8 979 353
≈ -2,02 M €
470

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

4,4%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

6%

Ratio de liquidité générale

0,87

Rotation des actifs

0,77

Chiffre d'affaires / salarié

1,2 M RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma TERAPLAST SA după CUI?

Cauți CUI 3094980. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru TERAPLAST SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru TERAPLAST SA?

Datele de facturare sunt denumirea TERAPLAST SA, CUI 3094980, nr. Reg. Com. J1992000735066, sediu Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are TERAPLAST SA în 2025?

TERAPLAST SA (CUI 3094980) a avut o marjă de profit net de 4,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).