Retour à la recherche

RACETEX SRL

ActifAssujetti à la TVA

RACETEX SRL este o companie înființată în anul 2011 cu sediul în Beiuș, Bihor. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 18.911.003 lei și un profit net de 645.049 lei cu 156 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 29326863 · Santé financière

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Bihor n°498CAEN 1419 n°4

Informations générales

NomRACETEX SRL
CUI29326863
N° d'immatriculationJ2011001950058
AdresseAUREL VLAICU, 45, Municipiul Beiuş, Bihor
Code CAEN principal1429
Date d'immatriculation10/11/2011
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor
Forme juridiqueSRL
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

18,9 M RON

vs 15,9 M RON

≈ 3,75 M €

Profit net (2025)

645 k RON

vs 211 k RON

≈ 128 k €

Capitaluri proprii (2025)

1,84 M RON

vs 1,19 M RON

≈ 364 k €

Angajați (2025)

156
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
18 911 003
≈ 3,75 M €
645 049
≈ 128 k €
156
2024
15 891 489
≈ 3,19 M €
211 491
≈ 42,5 k €
147
2023
13 501 963
≈ 2,73 M €
-518 491
≈ -105 k €
144
2022
13 720 762
≈ 2,78 M €
630 158
≈ 128 k €
148
2021
11 094 936
≈ 2,25 M €
547 312
≈ 111 k €
157
2020
9 205 394
≈ 1,9 M €
-37 782
≈ -7,81 k €
143
2019
7 870 025
≈ 1,66 M €
8 782
≈ 1,85 k €
131
2018
7 681 160
≈ 1,65 M €
65 890
≈ 14,2 k €
130
2017
6 508 049
≈ 1,42 M €
284 268
≈ 62,2 k €
122
2016
4 721 095
≈ 1,05 M €
3 215
≈ 716 €
109
2015
2 967 912
≈ 668 k €
206 135
≈ 46,4 k €
75
2014
1 749 146
≈ 394 k €
3 101
≈ 698 €
53
2013
1 071 858
≈ 243 k €
-162 755
≈ -36,8 k €
37
2012
585 046
≈ 131 k €
1 304
≈ 293 €
19

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

3,4%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

35,1%

Ratio de liquidité générale

2,1

Rotation des actifs

5,86

Chiffre d'affaires / salarié

121 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
2011-12-06—

Întrebări frecvente

Cum verific firma RACETEX SRL după CUI?

Cauți CUI 29326863. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru RACETEX SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru RACETEX SRL?

Datele de facturare sunt denumirea RACETEX SRL, CUI 29326863, nr. Reg. Com. J2011001950058, sediu Municipiul Beiuş, Bihor.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are RACETEX SRL în 2025?

RACETEX SRL (CUI 29326863) a avut o marjă de profit net de 3,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).