Classement en 2024 : Timiș n°433CAEN 4322 n°87
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2024)
29,4 M RON
≈ 5,92 M €
Profit net (2024)
2,48 M RON
≈ 499 k €
Capitaluri proprii (2024)
4,21 M RON
≈ 847 k €
Angajați (2024)
2024
29,4 M RON
| 2012 | 994 k RON | Profit net: 90,1 k RON |
|---|---|---|
| 2013 | 991 k RON | Profit net: 77,1 k RON |
| 2014 | 819 k RON | Profit net: 44,2 k RON |
| 2015 | 563 k RON | Profit net: 40,1 k RON |
| 2016 | 1,28 M RON | Profit net: 58,5 k RON |
| 2017 | 1,91 M RON | Profit net: 144 k RON |
| 2018 | 3,13 M RON | Profit net: 485 k RON |
| 2019 | 3,5 M RON | Profit net: 603 k RON |
| 2020 | 6,35 M RON | Profit net: 207 k RON |
| 2021 | 11,4 M RON | Profit net: 514 k RON |
| 2022 | 6,54 M RON | Profit net: 412 k RON |
| 2023 | 4,85 M RON | Profit net: 193 k RON |
| 2024 | 29,4 M RON | Profit net: 2,48 M RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 29 434 986 ≈ 5,92 M € | 2 481 989 ≈ 499 k € | 29 | ||||
| 2023 | 4 853 919 ≈ 981 k € | 193 343 ≈ 39,1 k € | 29 | ||||
| 2022 | 6 539 981 ≈ 1,33 M € | 412 473 ≈ 83,6 k € | 36 | ||||
| 2021 | 11 366 191 ≈ 2,31 M € | 513 516 ≈ 104 k € | 46 | ||||
| 2020 | 6 346 593 ≈ 1,31 M € | 207 303 ≈ 42,9 k € | 36 | ||||
| 2019 | 3 504 665 ≈ 739 k € | 602 621 ≈ 127 k € | 0 | ||||
| 2018 | 3 133 537 ≈ 673 k € | 485 277 ≈ 104 k € | 6 | ||||
| 2017 | 1 908 501 ≈ 418 k € | 144 396 ≈ 31,6 k € | 3 | ||||
| 2016 | 1 275 089 ≈ 284 k € | 58 518 ≈ 13 k € | 0 | ||||
| 2015 | 563 383 ≈ 127 k € | 40 105 ≈ 9,02 k € | 0 | ||||
| 2014 | 819 033 ≈ 184 k € | 44 185 ≈ 9,94 k € | 0 | ||||
| 2013 | 990 593 ≈ 224 k € | 77 118 ≈ 17,5 k € | 6 | ||||
| 2012 | 994 481 ≈ 223 k € | 90 060 ≈ 20,2 k € | 2 | ||||
| 2025 | Aucun bilan déposé pour cette année (confirmé par l’ANAF). | ||||||
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2024
Marge bénéficiaire nette
8,4%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
58,9%
Ratio de liquidité générale
1,39
Rotation des actifs
2,28
Chiffre d'affaires / salarié
1,01 M RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Entreprises avec des administrateurs communs
- MERCUR CONIMPEX SRL
Administrateur commun : GROZAV IOAN
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 2015-02-05 | — | |
| 2012-05-01 | 2014-11-30 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
Întrebări frecvente
Cum verific firma PRAETORIA CONSTRUCT SRL după CUI?
Cauți CUI 28903637. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru PRAETORIA CONSTRUCT SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru PRAETORIA CONSTRUCT SRL?
Datele de facturare sunt denumirea PRAETORIA CONSTRUCT SRL, CUI 28903637, nr. Reg. Com. J2011001701355, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are PRAETORIA CONSTRUCT SRL în 2024?
PRAETORIA CONSTRUCT SRL (CUI 28903637) a avut o marjă de profit net de 8,4% în 2024, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).