Retour à la recherche

UZINA MECANICA MARSA SA

ActifAssujetti à la TVA

UZINA MECANICA MARSA SA este o companie înființată în anul 1998 cu sediul în satul Mârșa, oraș Avrig, județul Sibiu. În anul 2024, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 20.198.238 lei și un profit net de 156.340 lei cu 105 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 2460587 · Santé financière

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Sibiu n°496CAEN 2511 n°182

Informations générales

NomUZINA MECANICA MARSA SA
CUI2460587
N° d'immatriculationJ1998001036326
AdresseUZINEI, 1, Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu
Code CAEN principal2511
Date d'immatriculation10/12/1998
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sibiu
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
VOICULESCU MARIANadministrator
BUCUR VIOREL TRAIANadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

12,8 M RON

vs 20,2 M RON

≈ 2,55 M €

Profit net (2025)

39,6 k RON

vs 156 k RON

≈ 7,86 k €

Capitaluri proprii (2025)

7,26 M RON

vs 7,22 M RON

≈ 1,44 M €

Angajați (2025)

84
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
12 825 917
≈ 2,55 M €
39 585
≈ 7,86 k €
84
2024
20 198 238
≈ 4,06 M €
156 340
≈ 31,4 k €
105
2023
18 629 099
≈ 3,77 M €
144 877
≈ 29,3 k €
110
2022
13 345 860
≈ 2,71 M €
32 153
≈ 6,52 k €
104
2021
9 574 003
≈ 1,95 M €
21 426
≈ 4,35 k €
106
2020
15 295 709
≈ 3,16 M €
17 364
≈ 3,59 k €
122
2019
12 983 161
≈ 2,74 M €
12 269
≈ 2,59 k €
137
2018
17 426 938
≈ 3,74 M €
188 412
≈ 40,5 k €
155
2017
12 508 904
≈ 2,74 M €
208 614
≈ 45,7 k €
156
2016
10 235 143
≈ 2,28 M €
152 994
≈ 34,1 k €
156
2015
11 131 624
≈ 2,5 M €
78 671
≈ 17,7 k €
160
2014
10 973 338
≈ 2,47 M €
134 163
≈ 30,2 k €
172
2013
13 336 601
≈ 3,02 M €
799 916
≈ 181 k €
—
2012
11 218 476
≈ 2,52 M €
459 481
≈ 103 k €
154

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

0,3%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

0,5%

Ratio de liquidité générale

0,74

Rotation des actifs

0,62

Chiffre d'affaires / salarié

153 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma UZINA MECANICA MARSA SA după CUI?

Cauți CUI 2460587. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UZINA MECANICA MARSA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru UZINA MECANICA MARSA SA?

Datele de facturare sunt denumirea UZINA MECANICA MARSA SA, CUI 2460587, nr. Reg. Com. J1998001036326, sediu Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are UZINA MECANICA MARSA SA în 2025?

UZINA MECANICA MARSA SA (CUI 2460587) a avut o marjă de profit net de 0,3% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).