METALWERK SRL
METALWERK SRL este o companie cu sediul în municipiul Timișoara, înființată în anul 2007, care are ca activitate principală fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 3.119.789 lei și un profit net de 1.002.672 lei cu 14 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 22266322 · Santé financière
Classement en 2025 : Timiș n°2850CAEN 2511 n°571
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Reorganizare judiciară
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
3,12 M RON
≈ 619 k €
Profit net (2025)
1 M RON
≈ 199 k €
Capitaluri proprii (2025)
1,36 M RON
≈ 269 k €
Angajați (2025)
2025
3,12 M RON
| 2012 | 3,58 M RON | Profit net: 152 k RON |
|---|---|---|
| 2013 | 2,57 M RON | Profit net: 9,69 k RON |
| 2014 | 1,93 M RON | Profit net: 11,7 k RON |
| 2015 | 2,25 M RON | Profit net: 11,9 k RON |
| 2016 | 2,16 M RON | Profit net: 152 k RON |
| 2017 | 1,67 M RON | Profit net: 3,92 k RON |
| 2018 | 1,86 M RON | Profit net: 49,5 k RON |
| 2019 | 1,66 M RON | Profit net: 5,3 k RON |
| 2020 | 3,33 M RON | Profit net: 121 k RON |
| 2021 | 5,6 M RON | Profit net: 426 k RON |
| 2022 | 3,04 M RON | Profit net: 20,2 k RON |
| 2023 | 3,24 M RON | Profit net: 664 RON |
| 2024 | 2,74 M RON | Profit net: -363 k RON |
| 2025 | 3,12 M RON | Profit net: 1 M RON |
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 119 789 ≈ 619 k € | 1 002 672 ≈ 199 k € | 14 |
| 2024 | 2 740 281 ≈ 551 k € | -362 881 ≈ -72,9 k € | 15 |
| 2023 | 3 243 894 ≈ 656 k € | 664 ≈ 134 € | 20 |
| 2022 | 3 043 020 ≈ 617 k € | 20 174 ≈ 4,09 k € | 20 |
| 2021 | 5 604 742 ≈ 1,14 M € | 425 804 ≈ 86,5 k € | 28 |
| 2020 | 3 331 468 ≈ 689 k € | 120 651 ≈ 24,9 k € | 23 |
| 2019 | 1 660 471 ≈ 350 k € | 5 304 ≈ 1,12 k € | — |
| 2018 | 1 855 579 ≈ 399 k € | 49 541 ≈ 10,6 k € | 13 |
| 2017 | 1 671 274 ≈ 366 k € | 3 917 ≈ 857 € | — |
| 2016 | 2 155 551 ≈ 480 k € | 151 599 ≈ 33,8 k € | 14 |
| 2015 | 2 253 990 ≈ 507 k € | 11 919 ≈ 2,68 k € | 14 |
| 2014 | 1 930 360 ≈ 434 k € | 11 689 ≈ 2,63 k € | 15 |
| 2013 | 2 574 864 ≈ 583 k € | 9 692 ≈ 2,19 k € | 18 |
| 2012 | 3 578 452 ≈ 803 k € | 151 794 ≈ 34,1 k € | 27 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
32,1%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
73,9%
Ratio de liquidité générale
1,23
Rotation des actifs
0,61
Chiffre d'affaires / salarié
223 k RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Entreprises avec des administrateurs communs
- NEUERO SRL
Administrateur commun : TELESCU ADRIAN ILIE
- AGROMAT-TD SRL
Administrateur commun : TELESCU ADRIAN ILIE
- PATRAT SERV SRL
Administrateur commun : TELESCU ADRIAN ILIE
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 2007-08-20 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma METALWERK SRL după CUI?
Cauți CUI 22266322. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru METALWERK SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru METALWERK SRL?
Datele de facturare sunt denumirea METALWERK SRL, CUI 22266322, nr. Reg. Com. J35/3040/2007, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are METALWERK SRL în 2025?
METALWERK SRL (CUI 22266322) a avut o marjă de profit net de 32,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).