Retour à la recherche

SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L.

ActifAssujetti à la TVA

SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă înființată în anul 2005 cu sediul în sat Maieru, comuna Maieru, județul Bistrița-Năsăud. În anul 2025, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 679.470 lei și un profit net de 196.248 lei cu 6 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 17451293 · Santé financière

Classement en 2025 : Bistrița-Năsăud n°2490CAEN 4100 n°4021

Informations générales

NomSIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L.
CUI17451293
N° d'immatriculationJ2005000328060
Adresse14, Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud
Code CAEN principal4100
Date d'immatriculation06/04/2005
Administration fiscaleUnitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Forme juridiqueSRL
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
DUMITRU FLOAREadministrator si reprezentant

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

679 k RON

vs 718 k RON

≈ 135 k €

Profit net (2025)

196 k RON

vs 58,2 k RON

≈ 39 k €

Capitaluri proprii (2025)

484 k RON

vs 288 k RON

≈ 96,2 k €

Angajați (2025)

6
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
679 470
≈ 135 k €
196 248
≈ 39 k €
6
2024
718 450
≈ 144 k €
58 160
≈ 11,7 k €
7
2023
1 041 094
≈ 210 k €
4 420
≈ 894 €
4
2022
683 531
≈ 139 k €
206 379
≈ 41,8 k €
1
2021
84 168
≈ 17,1 k €
17 542
≈ 3,57 k €
1
2020
104 530
≈ 21,6 k €
2 223
≈ 460 €
1
2019
119 934
≈ 25,3 k €
82 278
≈ 17,3 k €
1
2018
61 000
≈ 13,1 k €
11 384
≈ 2,45 k €
—
2017
215 700
≈ 47,2 k €
113 838
≈ 24,9 k €
—
2016
136 100
≈ 30,3 k €
41 015
≈ 9,13 k €
—
2015
60 012
≈ 13,5 k €
-23 390
≈ -5,26 k €
—
2014
104 670
≈ 23,5 k €
-25 022
≈ -5,63 k €
—
2013
41 125
≈ 9,31 k €
-37 795
≈ -8,55 k €
—
2012
0
≈ 0 €
-2 528
≈ -567 €
0

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

28,9%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

40,5%

Ratio de liquidité générale

0,48

Rotation des actifs

0,44

Chiffre d'affaires / salarié

113 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
2019-07-30—
2018-06-152018-10-31Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
2005-04-112012-07-31Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare

Întrebări frecvente

Cum verific firma SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L. după CUI?

Cauți CUI 17451293. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L.: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

Datele de facturare sunt denumirea SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L., CUI 17451293, nr. Reg. Com. J2005000328060, sediu Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

SIGMA ALFA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 17451293) a avut o marjă de profit net de 28,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).